Stredoslovenské múzeum Vám už túto stredu prinesie nevšedný hudobný zážitok na ďalšom z koncertov v rámci cyklu Zelené tóny. 17. júna 2015 o 18–tej hodine rozozvučia Koncertnú sieň v Thurzovom dome strunové nástroje popredných slovenských umelcov – harfistky Márii Kmeťkovej a gitaristu Pavla Berezu.

junovezelenetonyDvojica talentovaných hudobníkov predstaví publiku Zelených tónov  projekt Sisa a sivý holub pre 53 strún od Sisy Michalidesovej. „Jedinečný umelecký zážitok z netradičnej kombinácie strunových nástrojov je dramaturgickým osviežením štandardnej ponuky koncertov, ktorú pre návštevníkov Zelených tónov pripravujeme už deviaty rok. Návštevníci sa môžu tešiť na nové, komornejšie aranžmány skladateľky Sisy Michalidesovej“, pozýva Katarína Borošová, marketingová manažérka Stredoslovenského múzea. Cyklus koncertov bude následne po krátkej letnej prestávke pokračovať opäť v septembri.

Zelené tóny v Thurzovom dome – tradícia, ktorá pohľadí nielen dušu …

Stredoslovenské múzeum Vám už deviaty rok za sebou prináša nádielku skvelej hudby v podaní vynikajúcich hudobníkov a interpretov s názvom Zelené tóny. V predchádzajúcich ročníkoch ste sa mali možnosť započúvať do jazzu, nechať sa uniesť na vlne latinskoamerických rytmov, vypočuť si francúzsky šansón, spoznať krásy horúceho flamenca či precítiť tango na vlastnej koži.

Aj tento rok pre Vás v Stredoslovenskom múzeu pripravili nezabudnuteľné chvíle strávené pri dobrej hudbe v príjemnom prostredí Thurzovho domu. Hudobné koncerty z cyklu Zelené tóny sa konajú v Koncertnej sieni Thurzovho domu na Námestí SNP 4 vždy o 18.00 hod. Cena vstupenky je 5 €. Lístky na koncert je možné zakúpiť si v predpredaji v pokladni Thurzovho domu. Koncert je spolufinancovaný z dotácie Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.