Do otvorenia pomyselných brán festivalu ‘Yní Víkend Alternative’ – festivalu s najväčším počtom domácich kapiel v Banskej Bystrici ostáva ešte vyše 100 dní. Organizátori však ani zďaleka nezaháľajú, vďaka čomu sú už známe mnohé podrobnosti z usporiadateľskej „kuchyne“. Ak patríte medzi tých zvedavcov, ktorí pravidelne sledujú oficiálnu facebookovskú stránku Yného Víkendu, určite ste postrehli menšiu zmenu v jeho názve. Slovíčko „Alternative“, ktoré najnovšie dopĺňa názov Yného víkendu, je meno nového brandu generálneho sponzora festivalu.

Novinkou je návrat časti festivalu pod pamätník SNP, kde sa v sobotu bude nachádzať hlavné pódium, na ktorom vystúpia kapely Puding Pani Elvisovej, Billy Barman, Smola a hrušky, Noisecut, Helenine Oči, Got Blue Balls a Alternatiwe. Zároveň pri príležitosti uvedenia na trh, bude na tomto mieste prebiehať aj ochutnávka nového výrobku „Alternative“.

Aby sa však nezabudlo na zabehnuté tradície, druhá časť festivalu ostáva na Hornej ulici, kde bude mať hlavné slovo rovnako ako vlani street stage s menami the Paranoid, Plastic Swans, Christmas, Ear drum Kru, Sám Sebou. Dopĺňať ho budú stage v Klube 77 s menami ako Švepes, Mystery of 19th of October, Forma, the Downhill a Tirish pube – kde si prídu na svoje fans tvrdšej hudby. Headlinovať na ňom budú Madcult, Brainscan, Princess knocked out the gardener a Eyes of Azrael. Na rozdiel od parku, na Hornej ulici v sobotu platí straight edge do 20:00.

Viac o festivale na webe, facebooku, alebo facebook evente…