Okrem zloženia realizačného tímu baranov predstavilo vedenie banskobystrického hokejového klubu v utorok dopoludnia na tlačovej konferencii aj ďalšie významné novinky.

Barani už odteraz vystupujú pod novým mediálnym názvom – HC MONACObet Banská Bystrica. „MONACObet sa s hrdosťou stáva titulárnym partnerom a klub od dnešného dňa ponesie nový názov, ktorý je mediálny. Toto strategické partnerstvo je pre nás veľkou príležitosťou v rámci podpory hokeja na Slovensku a v banskobystrickom regióne. Spoločne s vedením klubu môžeme urobiť maximum pre to, aby sme naplnili očakávania fanúšikov a dosiahli tie najvyššie ciele. Vízia je dobrá. Klub poznám už niekoľko rokov a ľudia, ktorí tu sú vedľa mňa, majú maximálnu dôveru. Chceme byť najlepší.“ uviedol na tlačovej konferencii Dušan Bánovský, zástupca MONACObet.

Ako vysvetlil výkonný riaditeľ klubu a predseda predstavenstva Vladimír Tropp, titulárny partner bude súčasťou aj loga a celkového brandingu klubu. Mení sa mediálny názov, zatiaľ čo spoločnosť sa bude naďalej volať HC ’05 BANSKÁ BYSTRICA, a. s..

Ďalšou významnou zmenou je rozšírenie akcionárskej štruktúry. „Už potom, ako sme vstúpili do hokejového klubu, bolo našou víziou rozšíriť akcionárske štruktúry klubu. Akcionársky vstup vnímame ako ekonomickú stabilizáciu nášho klubu, samozrejme aj rozvoj v oblastiach, v ktorých naša spoločnosť pôsobí. Klub sme prebrali pred tromi rokmi, to obdobie nebolo jednoduché, nakoľko sme začínali v čase končiacej pandémie, boli sme zasiahnutí rekonštrukciou zimného štadióna. Boli tu zo strany akcionára významné investície do infraštruktúry a komerčných priestorov. Toto všetko zanechalo stopy na ekonomike klubu, preto sme sa rozhodli, že posilníme akcionársku štruktúru,“ povedal na úvod tlačovej konferencie Tomáš Boľoš, doterajší predseda predstavenstva HC ´05 BANSKÁ BYSTRICA, a.s., ktorý bude po novom 40-percentným akcionárom a členom predstavenstva.

HC MONACObet Banská Bystrica tak má dvoch nových akcionárov, spoločnosti TLS Logistic, s.r.o. (40%) a VIAKORP, s.r.o. (20%), ktoré partnersky podporovali klub v posledných sezónach.

Titul do troch rokov

Alexander Kóré, zástupca spoločnosti TLS Logistic, s.r.o., bol ešte do záveru minulého roka spolumajiteľom futbalového klubu RSC Hamsik Academy Banská Bystrica. Vysvetlil, prečo sa rozhodol vstúpiť do hokeja: „Rozhodol som sa ukončiť moje pôsobenie pri futbale, nakoľko som už cítil nejaké vyhorenie. Za viac ako štyri mesiace som sa zoznámil so štruktúrou klubu, ako funguje. Všetky tieto veci ma presvedčili, že by som mal zase raz pomôcť športu v Banskej Bystrici, teraz hokeju, preto sme do toho vstúpili. Chceli by sme pomôcť svojimi skúsenosťami aj vo vedení klubu, aby sme naplnili tie ciele, po ktorých fanúšikovia túžia, čo je majstrovský titul. Na tlačovej konferencii v RSC Hamsik Academy som hovoril, že do troch rokov sme chceli naplniť ciele, aby dorastenci postúpili do prvej ligy a dostali sme štatút akadémie. Síce už nie som účastný, ale tie ciele napĺňame, takže verím, že tam sa to podarí. A verím, že aj tu sa do troch rokov budeme môcť tešiť z majstrovského titulu v Banskej Bystrici.“

Na tlačovej konferencii prehovoril aj Stanislav Dado, zástupca spoločnosti VIAKORP, s.r.o.: „Naša spoločnosť už dlhodobejšie podporuje rôzne športové odvetvia, aj tento klub. Po štvormesačných rokovaniach, kde sme videli ako štruktúra funguje a je naplánovaná dopredu rôznymi kvalitami, sa nám to zapáčilo. Páči sa nám aj to, že spoločnosť sa nevenuje len športu, ale aj kultúre v tomto meste. Dohodli sme sa na akciových percentách a budeme podporovať klub čo najviac, aby sme dosiahli čo najvyššie ciele spolu.“

Pomôcť má aj samospráva. „Dohodli sme sa s predstaviteľmi Mesta Banská Bystrica, spoločnosťou MBB, a. s., kde nám boli znížené náklady na športovú infraštruktúru. Tomuto som nesmierne rád, nakoľko ten extraligový hokej sa na najvyššej úrovni bez podpory samosprávy nedá robiť. Verím tomu, že to predznamenáva obdobie stabilného fungovania nášho klubu aj na úrovni nákladov, pokiaľ ide o infraštruktúru,“ pokračoval Boľoš. Neskôr prezradil, ako zmeny pomôžu rozpočtu na hráčsky káder: „V minulej sezóne sme mali rozpočet na hráčov niekde medzi 700 a 800 tisíc eur. Teraz bude určite v desiatkach percent vyšší. Nebudem to konkretizovať, lebo do veľkej miery to záleží na tom, čo sa podarí Ľubošovi spolu s Vladom vybrať na hráčskom trhu. Treba si povedať, že momentálne udávajú v extralige tón zahraniční hráči. Takže to bude veľmi dôležitá úloha, aby sme dokázali zazmluvniť takých hráčov, ktorí budú rozdieloví.“

Následne reagoval Ľuboš Pisár, generálny manažér klubu pre športovú časť: „Tá vízia je dlhodobá. Keď sa zhodneme teraz, že zrazu máme o 300 tisíc viacej v rozpočte, tak pri množstve slovenských hráčov na trhu všetci vieme, že keby sa teraz ktokoľvek rozhodne, tak v júni už tých hráčov nenájde a peniaze mu nepomôžu. Samozrejme nám to pomôže, hlavne pri zazmluvnení zahraničných hráčov, ale my máme dlhodobú víziu. My chceme hrať o tie najvyššie priečky nielen tú ďalšiu sezónu, ale aj tú za tým. To je ten efekt, ktorý bude hlavne pri slovenských hráčoch ešte signifikantnejší.“

Predstavitelia vedenia na tlačovej konferencii zároveň avizovali, že v najbližšom období bude klub pokračovať v predstavovaní kádra na sezónu 2024/2025.