Futbalisti druholigovej Dukly Banská Bystrica, ktorá sa s touto súťažou lúči zápasmi v skupine o udržanie už bez šance na záchranu, sa domácemu publiku predstavia na jar už iba raz. Podpísala sa pod to samotná časť divákov.

Ako sme informovali v príspevku po poslednom domácom zápase, Dukla mala už predtým pre vystrájanie svojich fanúšikov podmienku. Tá počítala v prípade porušenia len s uzavretím sektorov mimo hlavnej tribúny. Počas zápasu proti rezerve Trnavy však niekoľko desiatok priaznivcov z radov banskobystrického fanklubu pridalo olej do ohňa.

Opäť počas zápasu povzbudzovali vulgárne a použili pyrotechniku, kvôli ktorej musel byť zápas aj prerušený. Jeden z divákov navyše vybehol z tribún k ploche, čo je rovnako zakázané.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu tak rozhodla, že najbližšie dva domáce zápasy sa odohrajú bez divákov.

„Stretnutí, ktoré sa odohrajú bez prítomnosti divákov, sa môžu zúčastniť iba hráči, členovia realizačných tímov, delegované osoby a funkcionári klubov uvedení na mennom zozname odovzdanom pred každým stretnutím delegátovi stretnutia, ďalej členovia US, osoby s preukazom ZŤP, so sprievodom a pracovníci masmédií, ktorí sa vopred nahlásia organizátorovi stretnutia,“ konštatuje v rozhodnutí Disciplinárna komisia SFZ.

Diváci tak nebudú vpustení na štadión 29. apríla, kedy Dukla odohrá zápas proti Martinu a potom 6. mája, kedy je na programe zápas so Svätým Jurom.

Posledná možnosť vidieť futbal druholigový futbal na Štiavničkách bude už len v rámci predposledného 9. kola II. ligy – západ o zotrvanie v súťaži, v ktorom 20. mája Dukla privíta AFC Nové Mesto nad Váhom.

Zvyšné zápasy odohrajú banskobystrickí futbalisti na ihriskách súperov, jeden konkrétne už dnes, v sobotu 22. apríla v Novom Meste nad Váhom. Súťaž by sa mala dohrať 28. mája.

Mužstvo zo Štiavničiek, už bez ohľadu na výsledky nasledujúcich stretnutí, dostane v ďalšej sezóne len možnosť štartu v tretej lige.