Záujem dovolenkárov z banskobystrického kraja o lety z tunajšieho letiska má opäť narásť a cestovné kancelárie naplánovali objem letov porovnateľný so stavom spred zhoršenia bezpečnostnej situácie vo svete.

Minulý rok odbavilo Letisko Sliač sedemdesiat príletov a rovnaký počet odletov, pričom ešte v roku 2015 bolo toto číslo až na úrovni 112. Tento rok ich má byť, podľa ohlásených letov na začiatku sezóny, 111. Lepší vývoj naznačovali už prvé ohlásené lety od jednotlivých leteckých spoločností a cestovných kancelárií, o ktorých sme informovali ešte v marci.

Sezóna odštartovala prvým letom do tureckej Antalye ešte minulý štvrtok a potrvať má až do konca septembra. Cestovné kancelárie aj v tejto sezóne vsadili na tradičné destinácie, ktoré v tomto roku doplnil len grécky peloponézsky polostrov.

Najviac letov smeruje aj tento rok do Turckej Antalye (38), kam smerovali už aj prvé dva minulotýždňové odlety. Pridajú sa ku nim lety do bulharského Burgasu (25), Heraklionu na Kréte (23), egyptskej Hurghady (16) a spomínaný Peloponéz – letisko Araxos (9).

Samotné letisko, ktoré postupne v uplynulých rokoch zlepšilo služby i prostredie pre cestujúcich, ponúka možnosť bezplatného využitia parkoviska na tridsať minút a následne parkovanie v hodinových ale aj celodenných sadzbách pre tých, ktorí by nechali svoje auto zaparkované na letisku počas celej doby pobytu. Všetky dôležité informácie o letiskových službách poskytuje letisko na svojom webe.