Lyžiarske stredisko na Sklake zmení tvár, lákadlom pre turistov by sa mala stať vyhliadková reštaurácia.

Zdroj foto: skalkaarena.sk

Spoločnosť Skalka aréna s.r.o., ktorá prevádzkuje rovnomenné lyžiarske stredisko, začala v lete tohto roka s výstavbou Vyhliadkovej reštaurácie. Tá by mala vyrásť priamo na Peknej vyhliadke. Projekt predpokladá vybudovanie verejných WC, prízemnej samoobslužnej reštaurácie s kapacitou 60 miest na sedenie a ďalších 80 miest na sedenie na priľahlej terase. Na prvom podlaží bude reštaurácia s obsluhou a kaviareň s kapacitou 40 miest na sedenie a dvadsiatimi miestami na terase.

Námietky voči stavbe majú bežkári a organizátori Bielej stopy. Tým sa nepáči, že objekt zasahuje do bežkárskych stôp. „Môžu byť komplikácie hlavne pri smerovaní smerom nadol okolo budovy, kde pravá strana je veľmi úzka. Nemám nič proti tejto stavbe, ale samotné osadenie do terénu je dosť komplikované a sťažuje nám život,“ povedal v pondelok pre TV Markíza Ivan Petráš, spoluorganizátor Bielej Stopy.

Podľa vyjadrenia investora však všetky námietky vychádzajú iba z neznalosti samotného projektu. Predpokladaný dátum dokončenia Vyhliadkovej reštaurácie je august 2013.