_MG_9376_resizePrimátor mesta Banská Bystrica prijal v utorok 13. mája 2014 v priestoroch Radnice zástupcov banskobystrického hokejového klubu HC ´05.

Hráčom, funkcionárom, trénerom a členom realizačného tímu sa chcel v mene Banskobystričanov poďakovať za výsledky, ktoré dosiahli v sezóne 2013/2014.

Prijatie sa konalo v Obradnej sieni Radnice, kde sa primátor prihovoril hráčom seniorov, juniorov aj dorastu. Tí v uplynulej sezóne predviedli vynikajúci výkon a umiestnili sa raz na druhom (dorast) a dvakrát na treťom (seniori, juniori) mieste v najvyššej extraligovej súťaži.

„Ako primátor mesta som veľmi hrdý na to, že Vás v meste máme, že šírite jeho dobré meno a že prinášate Banskobystričanom radosť a zjednocujete ich v pozitívnej emócii,” vyjadril sa po stretnutí primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola.

Ako dar od hokejového klubu HC ´05 dostal primátor mesta medailu, ktorú mu na krk zavesil prezident klubu Juraj Koval. Podľa jeho slov mu ako primátorovi prináleží, nakoľko si vedenie klubu veľmi váži podporu mesta.

_MG_9388_resize