Aj tento týždeň budú mať Banskobystričania možnosť na plátnách nášho najväčšieho multikina sledovať skvelé filmové tituly doplnené o viacero zaujímavých noviniek. Už od dnes sa do premietania dostal napríklad dlhoočakávaný film plný hviezd – Mesto, či vydarená komédia RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční.

Od dnes môžete na plátnách multikina sledovať nasledujúce novinky:

RED: VO VÝSLUŽBE A EXTRÉMNE NEBEZPEČNÍ (Red)

Prichádza najlepšia akčná komédia roka!

Film rozpráva príbeh penzionovaného agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až do tej doby, kedy sa ich nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA.
Názov filmu je skratkou označenia Retired Extremely Dangerous (dôchodcovia extrémne nebezpeční) a práve takým sa náš hrdina ukáže.

akčná komédia, USA 2010

hrajú: Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkovich, Helen Mirren

MESTO (The Town)

V Bostone sa udeje 300 bankových lúpeží ročne a zo štvrti Charlestown vyšlo viac lupičov bánk a obrnených vozidiel ako kdekoľvek inde v USA. Jedným z nich je aj Doug MacRay, ktorý je vodcom jednej takejto bandy. Pri jednej z lúpeží Jem na úteku zoberie za rukojemníčku manažérku banky Claire Keesey. Po tom ako zistia, že Claire býva práve v Charlestowne, Jem znervóznie a chce zistiť čo všetko môže o nich vedieť. Doug, vedomý si čoho všetkého je Jem schopný, sa na túto úlohu podujme sám. Nachádza Claire, ktorá netuší, že ich náhodné stretnutie nie je náhodné a ani to, že tento očarujúci cudzinec je v skutočnosti jeden z mužov, ktorí ju pre pár dňami terorizovali. Jeho vzťah s Claire sa postupne prehĺbi do vášnivého románika a Doug chce skoncovať so životom kriminálnika. Avšak s federálnymi agentmi v pätách a Jemom, ktorý začína pochybovať o Dougovej lojálnosti, Doug zisťuje, že to nebude také jednoduché…

thriller, USA 2010

hrajú: Ben Affleck, Jeremy Renner

Okrem noviniek sú aj naďalej premietané úspešné tituly z minulého týždňa:

HARRY POTTER A DARY SMRTI I. (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1)

Najočakávanejšia siedma a posledná časť zo série filmov „Harry Potter“ prichádza v dvoch častiach pod názvom “Harry Potter a Dary smrti”.
V prvej časti “Harry Potter a Dary smrti I” sa Harry, Ron a Hermiona vydávajú na veľmi nebezpečnú misiu – tentoraz bez dohľadu svojich profesorov a predovšetkým bez ochrannej ruky profesora Dumbledora. Musia sa spoľahnúť len na seba viac ako kedykoľvek predtým. Medzitým sa čarodejnícky svet stáva nebezpečným miestom pre všetkých nepriateľov Temného pána. Dlhoočakávaná vojna sa začala a Voldemortovi Smrťožrúti získavajú kontrolu nielen nad Ministerstvom mágie, ale aj nad Rokfortom. Ich úlohou je nájsť poklad, ktorý má pre Voldemorta nevyčísliteľnú hodnotu: Harryho Pottera. Harryho jediná nádej je nájsť Horcruxy skôr ako Voldemort nájde jeho. Pri hľadaní stôp objavuje starý a takmer zabudnutý príbeh – legendu o daroch smrti. Ak by sa legenda stala skutočnosťou, Voldemort získa dlho vytúženú moc. Harryho Pottera, ktorý už viac nie je malým chlapcom teraz čaká úloha, na ktorú sa pripravuje od prvého dňa na Rokforte: rozhodujúci súboj s Voldemortom.

dobrodružný/fantasy, USA 2010

hrajú: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson

22 VÝSTRELOV (L´Immortel)

Charizmatický Jean Reno stvárňuje Charlyho Matteia, bývalého mafiána, ktorý posledné tri roky vedie pokojný život v ústraní a v kruhu svojej rodiny. Jedného rána ho na parkovisku prepadnú maskovaní muži a zasiahnu 22 guľkami. On však streľbu prežije a jeho krutá pomsta na seba nenechá dlho čakať. Minulosť Matteia doženie, keď sa na scéne objaví jeho kamarát z detstva. Prisahali si vernosť na život a na smrť, ale veci a ich životy sú po rokoch úplne iné…

akčný, Francúzsko 2010

hrajú: Jean Reno, Kad Merad

TAJOMSTVO MÚMIE (Les aventures extraordinaires d’Adèle Blanc-Sec)

Píše sa rok 1912. Adéle Blanc-Sec, odvážna a podnikavá mladá novinárka, ide bez váhania za svojím cieľom – plaví sa do Egypta, aby tam skúmala múmie všetkých tvarov a veľkostí. Medzitým nastáva vo Francúzsku panika. Z vajca pterodaktyla, starého 136 miliónov rokov, ktoré až doposiaľ ležalo na poličke v parížskom Národopisnom múzeu, sa totiž vyliahne mláďa. Praveký vták rýchlo narastie do obrích rozmerov a začne terorizovať mesto…

dobrodr./akčný/fantasy, Francúzsko 2010

hrajú: Louise Bourgoin, Mathieu Amalric

MACHETE

Vyzeral ako úplne obyčajný robotník z ulice a bol ideálnym kandidátom na to, aby na neho hodili vraždu. Ale ukázalo sa, že je to Machete, legendárny bývalý elitný agent, ktorého sa nevyplatí naštvať. Potom, čo ho známy mexický drogový magnát Torrez nechal na púšti polomŕtveho, sa mu podarí prežiť a utiecť do Texasu, kde túži zmiznú a uniknúť svojej minulosti. Narazí tu však na hustú sieť korupcie a podvodov, na ktorej konci sa nachádza zastrelený senátor a Machete ako človek obvinený z jeho vraždy…

akčný, USA 2010

hrajú: Danny Trejo, Robert De Niro, Steven Seagal, Jessica Alba, Michelle Rodriguez, Lindsay Lohan

DIABOL (Devil)

Päť ľudí v pasci. A bude ešte horšie. Jeden z nich je totiž…

Keď nejde výťah v mrakodrape, je to nepríjemné. Keď ste práve vo vnútri tej plechovej škatule, je to peklo. A keď je v nej s vami niekto, kto usiluje o váš život, je to horor. Slávny hororový tvorca M. Night Shyamalan (Šiesty zmysel, Znamenia) sa pustil do produkcie ambiciózneho projektu série thrillerov podľa vlastných poviedok, ktoré vyjdú pod značkou The Night Chronicles. Film Diabol je prvým z nich.

horor, USA 2010

hrajú: Chris Messina, Matt Craven

ALFA A OMEGA: VOLANIE DIVOČINY 3D

(Alpha and Omega 3D)

Čo nesmie chýbať na správnom dobrodružstve na ceste? Stopovanie, naskakovanie do rozbehnutých nákladiakov, rozhnevané medvede alebo stretnutie s husou golfistkou a káčerom, ako nosičom palíc. Len sa opýtajte Kate a Humpreyho! Sú to dvaja vlci, ale úplne odlišní. Kate je z rodu Alfa a jej otec je jeden z vodcov svorky, takže sa mladá dáma musí chovať podľa toho – vznešene a zodpovedne. Humprey je Omega vlk, to znamená, že stojí na najnižšej priečke hierarchie. To mu umožňuje byť absolútne slobodný – celé dni trávi s kamarátmi a zabáva sa. Aby zaistil pokoj vo svorke, rozhodne sa Katein otec zasnúbiť svoju dcéru so synom šéfa konkurenčnej Alfa svorky. Škrt cez rozpočet všetkým im plánom urobia práve ľudia. Pri love zasiahnu Kate a Humpreyho uspávacou strelou. Obidvaja vlci sa tak ocitnú ďaleko od domova v prírodnom parku Idaho…

animovaná komédia, USA 2010

SOCIÁLNA SIEŤ (The Social Network)

O tom, ako vznikol Facebook…

Na jeseň v roku 2003 si Mark Zuckerberg, ktorý má za sebou Harvard a je géniom v oblasti počítačového programovania, sadá k počítaču a vzrušene začína pracovať na novej myšlienke. To, čo v návale blogovania a programovania začína v jeho pracovni, sa čoskoro stane prevratom v komunikácii – globálna sociálna sieť. Za necelých šesť rokov a s 500 miliónmi priateľov sa Mark Zuckerberg stáva najmladším miliardárom v histórii … ale tomuto podnikateľovi spôsobuje úspech osobné aj právne komplikácie. Od režiséra Davida Finchera a scenáristu Aarona Sorkin pochádza The Social Network, film, ktorý dokazuje, že k 500 miliónom priateľov sa nedostanete, bez toho aby ste si neurobili pár nepriateľov.

skutočný príbeh, USA 2010

hrajú: Jesse Eisenberg, Rashida Jones, Justin Timberlake

DEADLINE (Due Date)

Od autorov hyperkomédie „Vo štvorici po opici“…

Architekt Peter Highman sa nutne potrebuje dostať z Atlanty do Los Angeles, aby stihol pôrod svojho prvého dieťaťa, ktoré sa má narodiť o 5 dní. Na letisku sa stretáva so snaživým a naivným začínajúcim hercom Ethanom Tremblayom, ktorý chce v L.A. začať svoju hereckú kariéru. Nepriazňou osudu a hlavne vďaka Ethanovi sú obaja vyhostení z lietadla. Peter sa ocitne bez dokladov, batožiny a peňazí. V tejto zdanlivo bezvýchodiskovej situácii Ethan ponúkne, že ho zvezie vo svojom prenajatom aute. Táto absolútne nesúrodá dvojica sa teda vydá na dlhú a náročnú cestu naprieč celou krajinou. Niekoľko menších nehôd a náhod spôsobí, že z cesty sa stane výlet, ktorému padne za obeť niekoľko áut, mnohé priateľstvá a zvyšky Petrových nervov.

komédia, USA 2010

hrajú: Robert Downey Jr., Zach Galifianakis

SAW VII   3D

Ústredným motívom filmu SAW 3D je príbeh skupiny ľudí, ktorí unikli zo spárov šialeného vraha menom JIGSAW a teraz hľadajú útočište u svojho kolegu Bobbyho Dagena, muža, ktorého temná minulosť rozpúta novú vlnu teroru. „V doterajších častiach sme nechávali niektoré témy otvorené, tento diel bude ale naozaj posledný. Odpovieme v ňom na všetky otázky, ktoré si kedy fanúšikovia položili. V deji sa ale budú dobre orientovať aj diváci, ktorí predošlé filmy nevideli.“, sľubuje producent Burg.

horor, USA/Kanada 2010

hrajú: Tobin Bell, Cary Elwes

JA, ZLODUCH   3D (Despicable me)

Klaďasi už nefrčia… Od producentov Doby ľadovej.

Gru je ukrutný záporák, ktorý sa nezastaví pred žiadnou zlobou, na druhej strane vie byť ale nekonečne zábavný. Aj prostredníctvom armády žltých pomocníkov, Mimoňov. Udržať sa na špici svetového zločinu je poriadna fuška. A pretože si na post verejného nepriateľa číslo jedna brúsi zuby Gruov najväčší oponent Vektor, rozhodne sa tento zloduch pre doposiaľ nevídaný zločin. Ukradne mesiac! Áno, ten čo svieti na oblohe. Lenže zásadnú rolu v jeho plánoch hral zmenšovač, ktorý mu ukradol práve Vektor. Gru musí prísť na to, ako vniknúť do jeho prísne stráženého sídla a svoj vynález si vziať späť. Po mnohých márnych pokusoch to už skoro vzdá, keď pri jeho dverách zazvoní súrodenecké trio Margo, Edith a Agnes, ktoré zbierajú peniaze pre sirotinec, v ktorom žijú. V tej chvíli sa v Gruovej hlave zrodí ďalší z jeho mnohých diabolských plánov. Všetky tri dievčatká adoptuje a pošle ich zaklopať na dvere Vektorovho sídla…

animovaná komédia, USA 2010