Quantcast

Levoča alebo Banská Bystrica? Ktorý oltár od tajomného Majstra Pavla z Levoče bol svetovým unikátom? Päťstoročnú záhadu možno vyrieši jubilejná novembrová Bystrická hodinka.

Na obľúbenom podujatí Bystrická hodinka sa jeho organizátori z Banskobystrického okrášľovacieho spolku už dva roky pravidelne „vŕtajú“ v histórii Banskej Bystrice. Na novembrovej „hodinke“ odhalia dedičstvo Majstra Pavla z Levoče v Banskej Bystrici. Bol majstrov oltár v meste pod Urpínom skutočne väčší ako svetový unikát v Levoči? Čo ho priviedlo do banského mesta, a prečo nevieme, kde a kedy sa narodil, ani ako sa v skutočnosti volal? Aj na tieto otázky odpovie novembrová prednášajúca, PhDr. Marta Mácelová PhD., ktorá na pútavej obrázkovej prezentácii objasní záhady oltára v Banskej Bystrici.

Keďže Bystrická hodinka oslavuje už druhé narodeniny, organizátori pripravili pre návštevníkov sladké prekvapenie na záver. Preto neváhajte, zoberte svojich priateľov a príďte si posedieť do príjemného kaviarenského prostredia legendárneho Národného domu, aby naša história nezostala nepoznaná.

Jubilejná Bystrická hodinka, s prekvapením na záver, sa uskutoční vo štvrtok 16. novembra o 18. hod. v kaviarni Národného domu v Banskej Bystrici. Vstup je voľný. Podujatie je realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.