V piatok sa uskutoční v Klube benefičný koncert pre najmladšiu herečku Divadla z Pasáže, Veroniku Lačnú. Veronika trpí Downovým syndrómom a v marci tohto roku jej diagnostikovali leukémiu.

koncert pre veronikuLiečba tejto choroby si vyžaduje nemalé finančné prostriedky keďže poisťovňa veľa z liekov, ktoré Veronika potrebuje, neprepláca. Preto sa spojili sily správnych ľudí a vznikol tento benefičný koncert, z ktorého výťažok poputuje Veronike Lačnej. Kapely prídu zahrať bez nároku na honorár a Klub 77 tiež prispeje svojou troškou nápojom, z ktorého takisto výťažok poputuje Veronike a jej rodine. Peniaze rodina využije najmä na nákup vitamínov, liekov a pohonných hmôt, keďže musia do Banskej Bystrice na detskú onkológiu dochádzať z Vígľaša.

„Ani sa nedá povedať, čo to pre mňa znamená. Slovo ďakujem je asi málo. Keby nebolo pomoci ľudí, nemohla by som jej ani tie lieky kúpiť,“ uviedla na tlačovej besede mama Veroniky Mária Lačná. Veronika vystupuje v Divadle z Pasáže už od svojich šiestich rokov a je prvou herečkou, ktorá po skončení povinnej školskej dochádzky dostane zamestnanie v Divadle z Pasáže.

Koncert sa bude konať v piatok v Klube 77 a predstavia sa kapely Bad Karma Boy, nový projekt Medveďa z kapely Para, jeden z najvýraznejších talentov na slovenskej reggae scéne zo svojím novým akustickým projektom N3O Akustika, Maťo Žiak zo svojim Basostrojom a sviečkami osvietená banskobystrická Via Anima.