Investor projektu Slovenka2 už pri začiatku stavebných prác avizoval, že v areáli plánuje počas výstavby viacero dočasných stavieb, ktoré majú túto časť mesta oživiť už pred dokončením novej mestskej štvrte.

Zvolenská investičná spoločnosť ARKON, ktorá prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti EMPORIA INVEST začína s realizáciou projektu výstavby novej štvrte na mieste bývalej textilnej fabriky, časti areálu sprístupní aj počas výstavby.

Ako avizovali zástupcovia firmy už pri prezentácii projektu, nová štvrť Slovenka2 sa bude realizovať na niekoľko etáp a zostávajúce časti areálu tak majú slúžiť verejnosti. Vzniknúť tu má v budúcom roku napríklad aj multifunkčné ihrisko v zime využiteľné na klzisko, cukráreň či samozrejme predajné miesto bytov v komplexe. Všetko ako dočasné stavby, ktoré neskôr ustúpia postupne budovaným objektom.

Úplne na úvod však má na mieste niekdajšej administratívnej budovy Slovenky vyrásť kaviareň a street food bistro. V najbližších dňoch budú preto priamo na pozemku budúcej štvrte umiestnené špeciálne upravené kontajnery a ďalšie komponenty, z ktorých po získaní všetkých potrebných povolení vzniknú nové prevádzky.

CANVAS café & street food v blízkosti zastávky MHD by sa tak už čoskoro mala stať zaujímavým oživením a doplnením gastro ponuky na rušnom Striebornom námestí.

Areál Slovenky chcú sprístupniť verejnosti už počas výstavby

„Vyloženie komponentov nebude mať za následok žiadne dopravné obmedzenia. V nasledujúcich týždňoch bude prebiehať montáž a úprava priestorov pre budúcu gastro prevádzku, čo však nebude mať žiaden vplyv na plynulosť pohybu v okolí. Termín otvorenia prevádzky závisí od procesu získania stavebného a kolaudačného povolenia,“ uvádza sa v tlačovej správe investora.

Dočasné stavby do niekoľkých rokov nahradí nová mestská štvrť.

CANVAS café & street food ponúkne občerstvenie v podobe výberu tradičných slovenských jedál riešených netradičnou formou a samozrejme výberom z klasiky street food konceptov. V blízkej budúcnosti by v ňom malo nájsť uplatnenie 9 až 15 stálych zamestnancov. Záujemcovia o prácu v gastro segmente budú mať príležitosť dozvedieť sa viac o konkrétnych pracovných pozíciách 16. októbra 2018 v mobilnom Coffeebikeu, ktorý pozýva všetkých na kávu priamo na mieste budúcej prevádzky na Striebornom námestí.

Ešte do konca tohto roka plánuje investor sprístupniť priamo v areáli chodník s novým krytým premostením potoku Bystrica a verejným osvetlením, čo bude znamenať vyšší komfort pre chodcov aj zlepšenie dostupnosti Ekonomickej fakulty a amfiteátra. Tento chodník nahradí súčasný úzky chodník na Tajovského ulici, ktorý je najmä v zime často znečistený a nevyhovujúci z dôvodu blízkej úzkej cesty s frekventovanou autobusovou a nákladnou dopravou.

FOTO: V areáli bývalej Slovenky ukončili búracie práce, budovy textilky sú minulosťou