Už tento utorok sa priaznivci výnimočnej literatúry stretnú na predvianočnom podujatí vydavateľstva Literárna bašta. Vzácni hostia predstavia aktuálne knižné tituly, a tým budúcim zaželajú veľa úspechov.

Vianočná štafeta Literárnej bašty sa uskutoční 13. decembra v klube Hogo Fogo Art & Jazz Club. Podujatie sa začína o 18.30 h a o skvelý program sa postarajú redaktori, knižní autori a prekladatelia.

Prijmite pozvanie na stretnutie s najnovšími knihami banskobystrického vydavateľstva Literárna bašta a s ľuďmi, bez ktorých by tieto diela nikdy nevznikli. Tešiť sa môžete na Stanislava Valla, ktorý porozpráva o tom, čo ho potrápilo v preklade Posledného leta v meste. Dozviete sa, ktoré pasáže totalitná cenzúra odstránila z pôvodného prekladu knihy Johnnymu dali pušku zo 70. rokov, ale aj to ako sa stravujú vegánski kanibali z knihy Bones and All. Podvečer vám spríjemnia tiež Pavel Sibyla, Michal Tallo, Marianna Bachledová, Matej Laš, Vladislav Gális, Daniela Krnáčová, Milan Zvada, Zuzana L. Majlingová, Laura Klimová, Zuzana Bariaková a Slavo Sochor. A určite vám niekto z nich prezradí, prečo je dôležité priateliť sa s odborníkmi na astronómiu.

Stretnutie s knihami a o knihách už 13. decembra o 18.30 h v klube Hogo Fogo Jazz & Art Club, v klube s dobrou hudbou a skvelou náladou. Vstup na podujatie Vianočná štafeta Literárnej bašty, kde si budete môcť zakúpiť knihy z produkcie vydavateľstva, je voľný.

Usporiadateľmi podujatia sú Artforum Banská Bystrica a Literárna bašta.