Upozorňujeme, že fotografický záber v príspevku nie je vhodný pre slabšie povahy.

V utorok v ranných hodinách polícia prijala na tiesňovú linku oznámenie, že v rekreačnej oblasti Krpáčovo bolo na hladine tamojšieho jazera nájdené telo mužského pohlavia. 

„Na miesto bola vyslaná hliadka polície, pričom po príchode bolo zistené, že ide o telo mladého muža, ktorého totožnosť nie je známa. V súvislosti s udalosťou sme začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Na miesto bol privolaný aj ohliadajúci lekár zo súdneho lekárstva, ktorý predbežne na mieste cudzie zavinenie vylúčil, no presná príčina smrti mladého muža bude známa až po vykonaní pitvy. V súčasnosti robíme všetky opatrenia, ktoré by nám mohli objasniť jeho totožnosť,“ priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Súdny lekár odhadol vek muž na 15 až 18 rokov, pričom v jazere mohol byť približne dva až tri dni. Nebohý mal na sebe oblečenú čiernu teplákovú mikinu s kapucňou a bielym vzorom v prednej časti, čierne krátke športové nohavice a na nohách mal obuté čierne tenisky.

Polícia žiada verejnosť o pomoc a spoluprácu pri pátraní po jeho totožnosti. Bližšie informácie k prípadu môžu občania podať či už na čísle 158 alebo osobne na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru.

Prihovárame sa hlavne tamojším občanom, prípadne občanom žijúcim v blízkom okolí spomínanej rekreačnej oblasti, či si za posledné dni nevšimli niečo, čo by mohlo so smrťou mladého muža súvisieť. Mladík mohol patriť napríklad aj k partii mladých ľudí, ktorí v chatovej oblasti mohli tráviť pár dní. Akékoľvek informácie by nám mohli pri objasňovaní smrti neznámeho mladého muža pomôcť,“ dodáva Kováčiková.

Aktualizácia o 15.00 h: „Zo strany polície bolo vykonaných množstvo opatrení k zisteniu totožnosti mladého muža a krátko popoludní sme prijali informáciu, že prostredníctvom sociálnej siete, kde sme zverejnili fotografie z miesta tohto mladíka spoznali jeho rodinní príslušníci. Ide o 17-ročného Dominika z Breznianskeho okresu. Podľa doterajších zistení mal byť tento mladý muž spolu s partiou kamarátov na chate v tejto oblasti. Ďalšie informácie k udalosti, ako aj všetky bližšie okolnosti tragédie sú predmetom ďalších vyšetrovacích úkonov,“ informovala popoludní hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Petra Kováčiková.