Banskobystrický okres po dlhšom čase opäť privíta preteky psích záprahov. Visegrad Cup na Králikoch očakáva 60 pretekárov z Maďarska, Slovenska, Poľska a Českej republiky.

Psie_zaprahy_Kraliky_18.2.2012_155V minulosti organizácia podobných podujatí padla na nevyhovujúcich snehových podmienkach. Tento rok by malo byť všetko v poriadku. Menšia vrstva snehu napadla už teraz a ako povedal organizátor Branislav Slaný, predpovede ohlasujú ďalšie snehové zrážky. „V prípade, že bude vrstva snehu malá, nebudeme trať upravovať ratrakom, prejdeme ju iba skútrom,“ povedal Slaný.

Na pretekoch by sa v termíne 24. a 25. januára (organizátori pretek odložili) malo zúčastniť 60 pretekárov z krajín Visegrádskej štvorky. Pripravené budú kratšie šprintérske trate.

Na divákov čaká kultúrny program. „Ukážky bude mať Horská služba, taktiež je pripravený hudobný program,“ načrtol Slaný časť z pripravovaných sprievodných podujatí.

Minulý rok sa na Králikoch kvôli nepriaznivým snehovým podmienkam neuskutočnili Majstrovstvá Európy FISTC. Práve tohtoročný Visegrad Cup by mal byť generálkou na prípadný návrat Majstrovstiev Európy do tohto regiónu v budúcom roku.