Prvá polovica základnej časti, a teda 27. kolo najvyššej hokejovej súťaže, prinieslo šláger šlágrov. Súboj prvých Košíc, ktoré na svojom ľade privítali druhú Banskú Bystricu. Aj napriek tabuľkovému susedstvu však bol badateľný kvalitatívny rozdiel, ktorý priniesol Košičanom jasné víťazstvo.

HC Košice – HC ’05 Banská Bystrica 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Góly: 4. Pašek (Haščák), 12. Pašek (Haščák), 18. Miklík (Frolík), 38. Pašek (Grman, Haščák), 42. Šterbák (Bartoš) – 22. Kútny (Hlinka, Lisoň), 33. Šechný (Hamrák)

Zostavy tímov:

HC Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Michal Grman, Deyl, Šeda – Michel Miklík, Kristín, Vorel – Dravecký, Jenčík, P. Bartoš – Tomík, Martin Frolík, Andrašovský – Marcel Haščák, M. Baláž, D. Pašek

HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cunik, Biro, Kubka, Paľov, Kolba, Vizváry, Vantroba – Tománek, M. Hudec, M. Hlinka – Rumpel, Heizer, Kútny – J. Sýkora, Šechný, Hvila – Vartovník, Hamrák, Lisoň

Domáci boli od začiatku zápasu aktívnejším celkom. Už v druhej minúte mali možnosť presilovej hry, gól však dali až päť sekúnd po jej skončení. Autorom otváracieho presného zásahu bol Dušan Pašek. O pár minút neskôr pohrozil rovnaký hráč opäť, tentokrát bol nepríjemný z bezprostrednej blízkosti, Šimonovič však odolal. To sa mu však nepodarilo v 12. minúte, kedy Košičania zvýšili už na 2:0. Nie najľahšiu pozíciu svojou šikovnosťou zvládol najlepší hráč na ľade – Pašek. Do konca úvodného dejstva sme inkasovali ešte raz v úvode 19. minúty, tentokrát však z dorážky skóroval Miklík. Barani si nevypracovali výraznejšiu akciu, v prvej 20-minútovke ohrozili Hudáčka ôsmymi strelami.

Hneď v druhej minúte prostrednej časti hry sa Banskobystričanom podarilo znížiť zásluhou Kútneho, ktorý prekonal ležiaceho Hudáčka. Aj napriek inkasovanému gólu boli východniari aktívnejším a nepríjemnejším súperom. „Zavarili“ nám hlavne v 26., resp. 27. minúte, kedy sa takmer presadil či už viackrát spomenutý Pašek, alebo Bartoš – „nulapäťkám“ v týchto momentoch pomohlo aj šťastie. Naši hráči prekvapili v 34. minúte, kedy sa priblížili svojmu oponentovi už na rozdiel jedného gólu. Z nenápadnej akcie vyťažil po prudkej strele druhý banskobystrický gól Šechný. Pred koncom prostrednej tretiny sa však predsa len dočkal Pašek hattricku a uzavrel ním skóre zápasu po dvoch tretinách na 4:2.

Ako sa nám podarilo skórovať v úvode druhej tretiny, tak sa podarilo v úvode tej tretej Košičanom. Po vážnej chybe obrany sa presadil navrátilec z trestnej lavice Šterbák, ktorý hosťom znechutil zvyšok tretiny a zničil väčšie šance na zisk bodov. Na zvyšok zápasu sa do brány hostí postavil Fedor. Ten takmer inkasoval v závere 50. minúty, kedy Miklík prudkou strelou trafil žrď. Troj-gólový náskok si Košičania bránili výborne a dokazovali, že pozícia lídra im právom patrí. Bez väčších problémov tak dobre rozbehnutý zápas dotiahli do úspešného konca.