Podujatie Kalište – Stretnutie generácií sa uskutoční už po jedenásty raz , a to v sobotu 13. augusta od 9-tej hodiny. Hlavnými organizátormi podujatia sú Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Banská Bystrica a Múzeum SNP.

kalište 2016-page-001Spomienkové podujatie otvorí kultúrny program, v ktorom od 9.00 hod. vystúpi spevácka skupina JDS zo Žiaru nad Hronom – Seniori Optimisti. V rámci prvej časti kultúrneho programu sa predstaví aj ďalšia spevácka skupina Vtáčnik a detský folklórny súbor Vánok zo Seliec.

Program bude pokračovať o 10.30 hod, a to ekumenickou pobožnosťou. O jedenástej hodine je naplánovaná pietna spomienka na obete marcových dní v roku 1945, kedy nemecké jednotky Kalište vypálili. Po nej je pre návštevníkov podujatia pripravená druhá časť kultúrneho programu, na ktorej vystúpi spevák Robo Kazík alebo súbor Skalka. Priestor v programe dostane aj dychová hudba či folklórny súbor Bystrina.

Kalište – stretnutie generácií je organizované pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky, Roberta Fica. Počas programu, ktorý nás má vrátiť do čias dávno minulých, organizátori pripravili tiež športové, vedomostné a zábavné hry. Chýbať nebudú ani súťaže pre deti a športovo – branné súťaže pre mládež a dospelých.

Na svoje si prídu aj turisti, pre ktorých budú pripravené hneď dva turistické pochody, ktoré povedú trasou Donovaly – Kalište a Špania Dolina – Kalište. Podrobné informácie o programe nájdete aj na stránke Múzea SNP.

Pre tých, ktorí sa chcú o vypálenej obci Kalište dozvedieť niečo viac, tak môžu urobiť prostredníctvom nasledovného odkazu.