Jeseň v divadelnej sezóne 2016/2017 ponúkne v Divadle u Greškov v Tajove na výber hneď z niekoľkých projektov. Fanúšikovia divadla sa môžu tešiť na tri divadelné predstavenia, talkshow s Petrom Marcinom či Adelou Banášovou a projekt Lipa spieva Lasicu. 

TRI LETUŠKY V PARÍŽI

tri letušky v parížiLen niekoľko dní po premiére úspešnej hry Tri letušky v Paríži v Prievidzi od francúzskeho autora Marca Camolletiho, si túto komédiu môžu prísť pozrieť aj Banskobystričania, a to do neďalekej obce Tajov. Práve touto komédiou otvorí Divadlo u Greškov aktuálnu divadelnú sezónu v piatok 28. októbra o 18.45 hod. V rozmarnej spomienke na zlaté roky šesťdesiate bez mobilov, teroristov a eur sa predstaví hviezdne herecké obsadenie, ktoré môžete poznať z rôznych slovenských seriálovm, akými sú napríklad Búrlivé víno či Divoké kone. V komédii si zahrá Ján Dobrík, Richard Stanke, Viki Ráková, Ivana Kubáčková, Mária Breinerová a Henrieta Mičkovicová. Francúzska situačná komédia je o tom, čo sa môže stať, keď si muž chce užívať výhody ženáča, no do svadby sa mu príliš nechce. Diváci majú možnosť vzhliadnuť jednu z najúspešnejších francúzskych komédií, ktorá útočí na bránice divákov už viac ako päťdesiat rokov.

NESKORO VEČER: TALKSHOW PETRA MARCINA

Peter MarcinObľúbená talkshow herca a zabávača Petra Marcina prichádza v klubovom predvedení za svojimi divákmi aj do obce Tajov. Peter Marcin sa s Jankom Lehotským, Gabikou Marcinkovou a Vlastou Mudríkovou predstaví v piatok 11. novembra o 18.45 hod. Janko Lehotský je spevák a skladateľ, ktorého si mnohí z nás určite pamätajú aj ako lídra kapely Modus. Začiatkom roka 2016 stihol vydať svoje ďalšie CD, ktoré nesie názov Moje mladšie ja. Gabika Marcinková je slovenská herečka a speváčka, ktorá je už tri roky členkou hereckého súboru bratislavského Radošinského naivného divadla. Aktuálne ju diváci môžu vidieť v divadelných hrách Sláva, Sčista-jasna alebo Zmiešaná štvorhra. Počas zimného obdobia ju televízni diváci môžu vzhliadnuť v seriáli Tajné životy. V súčasnosti Gabika účinkuje aj v druhej sérii seriálu Doktor Martin, ktorý vysiela RTVS každú nedeľu večer. Tretím hosťom je heligonkárka a speváčka Vlasta Mudríková. Svojou hrou na heligónku a čistým spevom patrí medzi elitu slovenského folklóru. Krátke ukážky zo show, ktorú vysiela RTVS každú sobotu či rovno celé epizódy nájdete na oficiálnom kanáli talkshow Neskoro večer.

MALÁ DOMOV

Mala domov_1Divadelné predstavenie Malá domov je v poradí druhá komédia, ktorú divadlo v Tajove ponúkne počas nadchádzajúcej divadelnej jesene. Inscenácia Malá domov je o veľkom futbale prístupná len tím divákom, ktorí majú viac ako šestnásť rokov. V predstavení účinkujú Ady Hajdu, Michaela Čobejová, Peter Batthyány, Štefan Richtárech, Jakub Ružička a podľa alternácie sa predstaví Lukáš Dóza alebo Štefan Martinovič. Režisérom inscenácie je Jakub Nvota, jej autormi sú Michaela Doležalová a Roman Vencl. Počas piatkového večera 18. novembra od 18.45 hod, na vás v Divadle u Greškov čaká množstvo vtipných gagov, humorných dialógov a srandovných situácií, ktoré opäť zaútočia na vašu bránicu.

Počas novembra Divadlo u Greškov ponúkne projekt Lipa spieva Lasicu. V decembri je pripravené voľné pokračovanie úspešnej talkshow so slovenskou moderátorkou Adelou Banášovou. Záver divadelnej jesene bude patriť agentúrnemu predstaveniu Chlieb s maslom, v ktorom účinkujú Barbora Švidraňová, Juraj Loj, Martin Mňahončák a Braňo Deák. Aktuálne sú už v predaji vstupenky na vyššie spomenuté úvodné tri predstavenia.