Jasenie bude v nedeľu žiť plávaním. Práve na popoludnie druhého víkendového dňa je totiž v tejto obci naplánované podujatie Celoslovenské stretnutie ľadových medveďov – otužilcov Jasenie 2012.

Slovenské ľadové medvede Banská Bystrica organizujú v nedeľu 4. marca už 8. ročník zimného plávania na úpätí Nízkych Tatier v obci Jasenie. Prezentácia otužilcov prebieha od 12.45 h v hoteli Lomnistá. Vstup do ľadovej vody je naplánovaný o 14.00 h.

Očakávaná účasť podľa organizátorov presahuje sto plavkýň a plavcov z celého Slovenska, vrátane úspešných účastníkov ôsmych majstrovstiev sveta otužilcov v lotyšskej Jurmale. Medzi nimi nebudú chýbať ani Banskobystričania Jarmila Gregorová a Václav Chudáčik. Všetci tí, ktorých rešpekt pred ľadovou vodou je väčší ako odvaha či chuť po netradičnom, sú pozvaní ako diváci.

Ako malé nabudenie na toto nevšedné podujatie pripájame video z minuloročného stretnutia. Pre nezvyknutých ľudí je pohľad na otužilcov plávajúcich vo vode s teplotou bodu mrazu dychvyrážajúci: 

[youtube sFwmwU0PNFw 590 360]