V centre mesta nás čakajú viaceré obmedzenia v súvislosti s protipovodňovými opatreniami. Od utorka vstúpia do platnosti ďalšie obmedzenia predovšetkým v oblasti Huštáku.

Slovenský vodohospodársky podnik realizuje stavbu Banská Bystrica, ochrana intravilánu pred povodňami. Na základe požiadavky zhotoviteľa stavby, ktorým je STRABAG, už došlo v júli k viacerým dopravným obmedzeniam v centre mesta, od 4. augusta 2020 sa pridajú ďalšie obmedzenia.

„Od utorka 4. augusta dôjde k posunutiu čiastočnej uzávierky cesty I/66 na Štadlerovom nábreží, s čím bude spojené dočasné premiestnenie autobusovej zastávky Štadlerovo nábrežie – Hušťák pred prislúchajúci priechod pre chodcov,“ informuje Marián Bocák, hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku.  Zastávka bude takto dočasne premiestnená do 30.septembra 2020.

Popri Hrone neprejdeme do konca roka

Od utorka bude platiť aj ďalšie obmedzenie v oblasti. Chodník, ktorý vedie popri Hrone od Štadleroveho nábrežia až po Národnú, bude do konca roka uzatvorený. Obe zastávky ostanú v plnohodnotnej prevádzke.

Od piatka 7. augusta bude uzatvorené aj schodisko v podchode, ktorý vedie do Kapitulskej ulice. V prevádzke ostane vstup po rampe. Dokedy bude schodiskový vstup uzatvorený SVHP neuviedol.