Aj keď po smrti nenapodobiteľného Maroša Kochanského v roku 2006 už pre mnohých „Ľudový orchester jednoduchej zábavy obyvateľstva“ patril minulosti, pre tlak fanúšikov i priateľov sa zvyšní členovia opäť sformovali, aby od roku 2007 začali znovu rozsievať dobrú náladu.

Je až neuveriteľné, ako dokázala jedna folková kapela z Bratislavy, postaviť na nohy Slovákov a vytvoriť množstvo dnes už notoricky známych hitov. Veď kto by si občas nezaspieval, že Každý deň budú vraj Vianoce. Lenže notoricky známych hitov formácie, ktorá vznikla v hlavnom meste v roku 1982, sú doslova desiatky. Určite medzi nimi vyčnievajú viaceré skladby, ktoré vznikli so skupinou Elán, kde jednoznačne stačí spomenúť pieseň Že mi je ľúto. Spomenúť si ale určite môžete i na učiteľku chémie alebo piesne s tematikou Bratislavy Schöne Náci, Na centrálnom trhovisku,… Veď nie pre nič za nič sa o tejto hudobnej formácii dnes učia deti na základných školách.

Tip: Piesne kapely Lojzo na youtube.com

Tak oblečte si i vy tepláky a baretky, aj keď to samozrejme môžete nechať len na členov kapely, a príďte sa zabaviť v nedeľu 12. augusta do areálu mestského hradu, kde pre vás banskobystrické PKO pripravuje nezabudnuteľný koncert tejto kapely. Vstupné je vo výške štyroch eur.