Hiadlovský krumplovník, ktorý je zároveň aj Dňom obce sa uskutoční už najbližšiu sobotu 16. septembra. Podujatie odštartuje sprievodnými akciami od 10-tej hodiny.

Krumplovník, respektíve veľká zemiaková placka patrí už dlhé roky k tradičným jedlám regiónu. V obci tak prebehne od 12.00 hod, aj súťaž o najchutnejší Hiadlovský Krumplovník, pričom o najlepšom Krumplovníku rozhodne porota, ktorá bude mať celkovo päť členov. Samotné vyhodnotenie najlepšieho Hiadlovského Krumplovníka prebehne o 15.30 hod.

Súťažiť sa však bude aj o najdlhšiu zemiakovú šupku, najrýchlejšieho škrabača jedného kilogramu zemiakov, najrýchlejšieho rajbača zemiakov či najväčšieho siláka v držaní päť kilogramového vreca zemiakov.

Program na pódiu otvorí krátko po 12.00 h, vystúpenie detí z materskej a základnej školy Hiadeľ. Hneď po tomto vystúpení sa predstaví so svojim programom i Detský folklórny súbor Drienka. V programe nebude chýbať ani vystúpenie tanečníkov zo súkromnej základnej umeleckej školy Hiadeľ. V rámci poobedňajšieho programu sa zúčastneným predvedie aj folklórny súbor Bystrina a podvečer sa o zábavu postará české duo Verona. Celý program vyvrcholí večernou diskotékou so začiatkom o 20-tej hodine.

Počas dňa bude pripravených aj mnoho sprievodných akcií, ktoré sa uskutočnia pri kultúrnom dome. Tie budú návštevníkom k dispozícii v čase od 10.00 do 17.30 h. V rámci sprievodných akcií si deti budú môcť užiť nafukovaciu šmýkalku, detský kútik s legom, maľovanie na tvár či ukážku zo života Keltov z doby železnej, ktorú predvedie keltská skupina Fuarain. Programom a sprievodnými akciami sprevádza Katka Kovačechová. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v sále miestneho kultúrneho domu.