Futbalistov MFK Dukla Banská Bystrica čaká v sobotu šláger tretieho kola skupiny o udržanie sa proti AS Trenčín. Vstup bude zdarma a pomôcť môžete dobrej veci. Po štvrtkovom tréningu sme oslovili trénera Mária Auxta a útočníka Martina Rymarenka.

Niké liga má za sebou reprezentačnú prestávku. „Oddýchol som si. Myslím si, že ten voľný týždeň padol vhod. Bola taká uvoľnenejšia atmosféra, doliečili sme zranenia a tešíme sa na ďalší zápas,“ povedal o voľnejších dňoch útočník Dukly Martin Rymarenko.

S cieľom konečne doma vyhrať

Pôjde o súboj dvoch najvyššie postavených celkov v nadstavbovej skupine o udržanie sa. V prípade, že víťaz Slovenského pohára obsadí v skupine o titul jednu z prvých troch priečok, najlepší tím zo spodnej šestky zabojuje v baráži o účasť v predkole Európskej konferenčnej ligy. Práve Dukla a AS sú najväčší konkurenti v tomto boji.

Pred duelom s Trenčínom prehovoril aj tréner Mário Auxt: „Do každého zápasu ideme s tým, že chceme byť úspešní a vyhrať ho. Tento zápas nebude o nič iný, akurát nás čaká súper, ktorý je naozaj silný na lopte, vie si vytvárať šance. Budeme sa snažiť eliminovať ich silné stránky a byť silní smerom dopredu, aby sme boli úspešní.“ Kvalitu súpera vyzdvihol aj Rymarenko: „Je to náročný súper, ktorý je kombinačne na veľmi dobrej úrovni, takisto v pressingu, takže nečaká nás nič ľahké, ale budeme sa s tým musieť popasovať. Chceme určite vyhrať.“

Dukle sa v tejto sezóne doma až tak nedarí, keď jej v tabuľke domácich zápasov patrí 9. miesto. Vo všetkých troch jarných stretnutiach na Štiavničkách remizovala, naposledy s poslednými Zlatými Moravcami. „Áno, vnímame to, ale na to sa pred zápasom pozerať nikdy nemôžeme, pretože do každého zápasu ideme od stavu 0:0 a vždy ho chceme vyhrať. Je to fakt, že sa nám doma celkovo túto sezónu nedarí, ale raz aj to musí skončiť,“ reagoval Rymarenko.

Zverenci Mária Auxta tak idú bojovať o prvé tohtoročné domáce víťazstvo. Hlavný tréner sa pokúsil nájsť príčinu, prečo naň stále čakajú: „Doma nás to možno viac viaže tým, že chceme byť silnejší na lopte. Chceme si vytvárať šance postupným útokom, nehrať na náhodu. Keď si vytvoríme šance, tak nás to možno zväzuje. Chceme byť ale otvorení, vytvárať si tie šance a premieňať ich.“

Ani AS Trenčín nemá oslnivú formu, keď na výhru čaká od prvého jarného kola, teda od 11. februára. S Duklou však v základnej časti neprehral, keď doma zvíťazil najtesnejším rozdielom a na Štiavničkách si s ňou body rozdelil po remíze 1:1.

Zápas zdarma v znamení pomoci malej Elizabetke

Stretnutie 3. kola skupiny o udržanie sa medzi MFK Dukla Banská Bystrica a AS Trenčín má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 30. marca o 15.00 h na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách. Podľa predbežnej predpovede počasia bude pekne a teplo. Vstup bude zdarma, pričom otvorená bude len hlavná tribúna.

Zápas bude mať charitatívny rozmer. Elizabetka, dcérka fanúšičky Dukly Natálie, sa narodila v 24. týždni tehotenstva a od prvého roku života ju sprevádza diagnóza detskej mozgovej obrny. MFK Dukla sa spolu so svojimi skalnými priaznivcami rozhodol zorganizovať charitatívnu zbierku, aby mohla ísť trojročná Elizabetka na delfinoterapiu. Viac sa dozviete v článku na webe mfkdukla.sk.

„Určite je to pekné gesto, aj s chalanmi sme to ocenili v šatni. Tuším, že to organizuje aj náš fanklub, takže je to veľmi pekné gesto, ktoré my podporujeme. Dúfam, že si veľa ľudí nájde cestu na štadión a pomôže, ako sa dá,“ vyzýva Rymarenko.

Tabuľka Niké ligy – sk. o udržanie sa pred 3. kolom

# KLUB Z V R P G+ G- RG B
1 24 10 8 6 40 31 9 38
2 24 9 8 7 32 26 6 35
3 24 7 5 12 23 28 -5 26
4 24 4 6 14 19 46 -27 18
5 24 3 7 14 22 42 -20 16
6 24 0 5 19 14 50 -36 5