Lyžovačka na Donovaloch začína už v sobotu 30. novembra. Stredislo Park Snow Donovaly naplno upravuje svahy na Záhradišti na prvú lyžovačku v kraji.

Už od soboty budú k dispozícii zjazdovky pri Lomenej pome a pri vleku P2 v celkovej dĺžke 1,2 km. Na svah vás vyvezie 4-sedačková lanovka Buly Expres Záhradište a späť na centrálne parkovisko sa vytiahnete vlekom P2. Svahy budú k dispozícii denne od 8.30 do 15:30 h, zatiaľ bez večerného lyžovania. Úvodná časť sezóny, zatiaľ s nižšími cenami skipasov, potrvá do 22. decembra. Cenník lyžiarskych lístkov nájdete tu…

donovaly_2013_park_snow

Po 22. decembri, kedy sa lyžiarska sezóna rozbehne naplno, sa môžete opäť tešiť na tradične najväčšie lákadlá donovalskej lyžovačky i niekoľko noviniek.

Najlepší snowpark na Donovaloch

ALPINE PRO Riders Park Záhradište sa otvorí aj v tejto sezóne a poskytne tie najlepšie podmienky pre snowboardistov. V parku sa nachádzajú zvyčajne 3 skoky a 12 prekážok, ktoré sa počas sezóny obmieňajú, aby bolo jazdenie v ňom stále výzvou. Každú sezónu pribúdajú do parku nové prekážky, v minulej sezóne aj Chillout zóna s hudbou. Aj v tejto lyžiarskej sezóne 2013/2014 bude Riders Park Záhradište strediskom prípravy slovenskej reprezentácie v snowboardingu a akrobatickom lyžovaní.

Najväčší detský FUN PARK v strednej Európe

donovalyDetský FUNPARK na Donovaloch sa nachádza v časti Mistríky, v najvhodnejšej lokalite pre výučbu lyžovania – a to priamo medzi dvomi lyžiarskymi svahmi Nová hoľa a Záhradište. K 2500 m2 pôvodnej plochy FUN PARK-u Patty Ski pribudlo v decembri 2011 nových skoro 10 000 m2 čím sa zaraďuje spolu s vybavením do popredia detských parkov a je druhým najväčším svojho druhu v Európe. Vo FUN PARKU je k dispozícii 9 posuvných pásov, pomocou ktorých sa deti naučia lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne zažijú pri tom veľa zábavy. Vo FUN PARKu nechýba ani karusel – kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Deti sa učia lyžovať v lyžiarskej škôlke už od 3 rokov a práve pre deti, ktoré začínajú sú posuvné pásy najväčším pomocníkom. Každý deň počas sezóny od 22. decembra do 6. januára o 12.00 h sa všetky deti, ale aj dospelí môžu tešiť na jedinečnú „Show na snehu“ s množstvom hier a zábavy a nezabudnuteľnú jazdu v snežnom vláčiku. Tešia sa na vás naši maskoti Dodo, Lulu, Brumík a myšiaci PARK SNOW. Všetky deti z Brumíkovej škôlky získavajú pekný darček!

Donovaly aj pre bežkárov

Na Donovaloch si na svoje určite prídu aj vyznávači bežeckého lyžovania. K dispozícii budú 2 bežecké okruhy v okolí Polianky a Močiarov a trasa z Donovál až na Šachtičku. Celková dĺžka pravidelne upravovaných bežeckých trás je 18,4 km. Sú pripravované vždy pred víkendom pre korčuliarsky štýl. Novú mapu bežkárskych tratí je možné bezplatne získať v miestnom infocentre alebo si stiahnuť z webovej stránky www.parksnow.sk.

Celodenná lyžovačka s PARK SNOW Card v hlavnej sezóne pre dospelú osobu už od 17,50 €!

Produkt PARK SNOW Card je v  stredisku na Donovaloch známy už z predchádzajúcich sezón.  Hostia ho poznajú prostredníctvom bezplatnej zľavovej karty, ktorú obdržali v partnerskom ubytovacom zariadení, pokiaľ sa ubytovali aspoň na 2 noci. Vzhľadom na zvyšovanie atraktivity ponúkaných služieb, resp. zliav, ktoré môže hosť využívať prostredníctvom tejto karty bude v tejto sezóne vydanie karty spoplatnené sumou 2,20 EUR. Ostatné podmienky zostávajú nezmenené a hostia môžu kartu využívať ako doposiaľ. Dôležitou zmenou je re-dizajn vizuálu pobytovej karty, ktorý je vyslovene zimný. Bonusom spolu s kartou je klasická poštová pohľadnica, ktorú môže hosť zaslať alebo si ponechať ako suvenír.

Najatraktívnejšie zľavy, ktoré hosť získava s kartou:
– zľavy na  3-dňový a 6-dňový skipas v stredisku PARK SNOW Donovaly
– zľavy v požičovniach lyžiarskeho & snowboardového výstroja, lyžiarskych a snowb. školách, aquaparkoch
– ďalšie zľavy a ostatné výhody bližšie opísané na webovej stránke www.parksnow.sk

PARK SNOW Card je kľúčom k získaniu plnohodnotného zážitku z dovolenky strávenej na Donovaloch,  ale aj u mnohých našich partnerov po celom Slovensku. Pobytovú kartu hosťa so všetkými jej výhodami získate na základe objednávky u svojho ubytovateľa pred príchodom do strediska.

Novinkou 8-hodinový výberový lístok

parksnow8-hodinový výberový lístok je lístok vhodný pre všetkých, ktorí si chcú užiť slobodu a nechcú sa viazať kúpou časových lístkov a pri častejších návštevách nášho strediska nelyžujú celý deň. Prvým prechodom cez turniket sa odpočíta z lístka 1 hodina, počas ktorej môže majiteľ lístka uskutočniť neobmedzený počet jázd. Ak po uplynutí tejto hodiny už žiadny ďalší prechod cez turniket neuskutoční, na lístku zostáva 7 hodín, ktoré môže opäť ľubovoľne využiť v ktorúkoľvek dobu počas prevádzky dopravných zariadení v našom stredisku na dennom alebo večernom lyžovaní. Ďalšiu hodinu majiteľovi lístka odpočíta až prechodom cez turniket po uplynutí 60 minút od prvého prechodu cez turniket. 8-hodinové výberové lístky zakúpené v období do 22.12.2013 platia len do tohto termínu. Lístky zakúpené po 23.12.2013 je možné využiť do konca lyžiarskej sezóny 2013/2014. 8-hodinový výberový lístok je prenosný, nie je vystavený na meno a fotografiu majiteľa.

Na lyžovačku v 2 strediskách vám stačí 1 skipas!

V spolupráci s neďalekým lyžiarskym strediskom Ružomberok – Malinô Brdo pripravilo stredisko Park Snow Donovaly pre všetkých pobytových hostí pripravili zaujímavú možnosť vyskúšať popri donovalských svahoch aj tie ružomberské. Všetky lyžiarske lístky, ktoré si zakúpite na minimálne 2 dni, môžete využívať na lyžovačku aj na 12 km zjazdoviek rôznej náročnosti v stredisku vzdialenom od Donovál len 28 km. Takže okrem 2 lanoviek a 14 vlekov na Donovaloch môžete využívať ďalšie 2 lanovky a 7 vlekov v Ružomberku na ten istý skipas.

Túto ponuku môžu využívať aj držitelia našich sezónnych skipasov, nakoľko v oboch strediskách je platný aj sezónny skipas, ktorý na rozdiel od sezónneho skipasu Slovakia Super Skipas bude platný aj na večernú lyžovačku v našom stredisku PARK SNOW Donovaly.

mobileAk sa počas zimy chystáte ochutnať atmosféru všetkých najväčších slovenských lyžiarskych stredísk, vrátane Donovalov, a oddýchnuť si pritom v aquparku, určite neprehliadnite ponuku Slovakia Super Skipas.

Aktualizovaná mobilná aplikácia

Pred tromi rokmi Park Snow Donovaly, ako jedno z prvých slovenských lyžiarskych stredísk, poskytlo všetkým majiteľom smartphonov s operačnými systémami iOS a Android možnosť bezplatne si stiahnuť do svojich mobilných telefónov aplikáciu, ktorá poskytuje prehľadne usporiadané základné dáta zo strediska PARK SNOW Donovaly. Po čase si aplikácia vyžiadala aktualizáciu, ktorá bola uvoľnená do AppStoru pre operačný systém iOS a Google Play pre Android v novembri 2013.