V lyžiarskom stredisku Park Snow Donovaly v piatok, 7. decembra, otvárajú novú lyžiarsku sezónu. V časti Záhradište už dlhšie zasnežujú tamojšie svahy, a tie sú tak pripravené privítať prvých lyžiarov.

V rámci regiónu pôjde o prvé stredisko, ktoré otvorí sezónu pre lyžiarov. Najbližšie sa zatiaľ dá lyžovať len na severnej strane Chopku. V prevádzke zatiaľ nie sú ani strediská vo Vysokých Tatrách.

Na Donovaloch budú od piatka k dispozícii zjazdovky na Záhradišti pri Lomenej pome a pri vleku P2 v celkovej dĺžke 1,2 km. Na svah sa vyveziete štvorsedačkovou lanovkou Buly Expres Záhradište a späť na centrálne parkovisko sa vytiahnete vlekom P2.

 „Stredisko bude každý deň otvorené od 8.30 do 15.30 h, zatiaľ bez večerného lyžovania,“ priblížil marketingový manažér strediska Miroslav Dobrota.

Stredisko avizuje, žena úvod sezóny ponúkne lyžiarom výhodnejšie ceny, ako v hlavnej sezóne. Až do 24. decembra ponúkne celodenný skipas v cene 13 €, lacnejší – štvorhodinový v cene 11 €. Cena detských skipasov je na úrovni 11 €, respektíve 9 €.