„Na tri krále o krok dále“, tak znie známa pranostika, ktorá platí v tejto sezóne doslova aj v prípade lyžiarskych stredísk. Práve deň pred sviatkom Troch kráľov otvárajú v stredisku PARK SNOW Donovaly ďalšie zjazdovky a vleky v časti Záhradište.

Už od pondelka, 4. januára 2016 je k dispozícii vlek P1 a zjazdovka č. 7, tým sa zvýši a urýchli najmä popoludní preprava lyžiarov od údolnej stanice lanovky späť k Yetti baru pri centrálnom parkovisku.

Od utorka, 5. januára 2016 sa spúšťa do prevádzky vlek Lomená poma a po intenzívnom zasnežovaní v posledných dňoch aj hlavná zjazdovka č. 6 pod 4-sedačkovou lanovkou Buly Expres Záhradište.

2016Januar_2

S otvorením tejto zjazdovky bude zahájená aj prevádzka večerného lyžovania. S úspechom sa v minulej sezóne stretlo zavedenie nepretržitej prevádzky 4-sedačky a vleku P2 a plynulý prechod denného lyžovania do večerného. S rovnakým modelom začína prevádzka na Donovaloch aj od utorka 5. januára, kedy si na Záhradišti budete môcť zalyžovať denne v čase 8:30 – 21:00

Na Novej holi prebieha už intenzívne zasnežovanie, no niektoré úseky tratí si ešte vyžadujú niekoľkodňové dosnežovanie snežnými kanónmi. Ak sa teda nerozhodne pomôcť prirodzeným snehom samotná príroda, ktorá by mohla lyžiarov potešiť aj skôr, bude lyžovačka na Novej holi k dispozícii na budúci týždeň. Presný termín bude ale upresnený podľa vývoja počasia.

Do otvorenia lyžovačky na Novej holi však stále môžete denne využiť prepravu lanovkou TELEMIX Nová hoľa na pešo. Lanovka premáva v polhodinových intervaloch v čase 8:30 – 15:00 (posledná možnosť návratu z Novej hole lanovkou je o 15:30). K dispozícii je aj umelo chladená ľadová plocha pri údolnej stanici lanovky TELEMIX Nová hoľa.

Pred tým, ako sa vyberiete na Donovaly odporúčame skontrolovať aktuálne údaje o počasí a prevádzke dopravných zariadení a otvorených zjazdovkách na www.parksnow.sk.