Vyberáte oblečenie pre bábätko? Viete, na čo sa pri výbere zamerať? A ako sa správne starať o oblečenie pre dieťa? Prečítajte si, na čo treba myslieť pri detskom oblečení, aby ste svojmu drobcovi zabezpečili pohodlie a komfort.

Oblečenie pre dieťa a jeho výber môže byť pred rodičov niekedy neľahkým orieškom. Do hry vstupuje množstvo kritérií, akým je napríklad kvalita oblečenia, typy materiálov, strih, veľkosť ale aj farba či vzory. Výberom a nákupom oblečenia sa to však nekončí. Záleží aj na tom, ako sa o oblečenie pre dieťa či oblečenie pre bábätko budete starať. Prečítate si, na aké oblečenie pre dieťa či bábätko sa pri výbere zamerať a ako sa o neho následne správne starať.

Kvalita nad zlato

Oblečenie pre deti je dnes pomerne dostupným tovarom. V obchodoch nájdete množstvo kúskov detského a novorodeneckého oblečenia od výmyslu sveta, či už sú to detské body, pančuchy pre deti, dupačky, tričká či nohavice. Jednoduchá dostupnosť a veľkosť ponuky so sebou aj v tomto prípade prináša zopár negatív. Jedným z nich je veľké množstvo rôznych druhov materiálov, z ktorých sa nie všetky vyznačujú kvalitou. Často natrafíte na oblečenie pre deti, ktoré je vyrábané zo syntetických materiálov. Nedostatkom takéhoto oblečenia je nielen jeho nízka kvalita a tým pádom aj krátka životnosť, ale čo je omnoho horšie, neumožňuje detskej pokožke dýchať. Tak hrozí podráždenie pokožky či výskyt nepríjemných vyrážok či dokonca alergie. Ak vyberáte oblečenie pre deti, vaše kroky by mali smerovať ku kvalitným a prírodným materiálom, akým je napríklad bavlna. Bavlna umožňuje detskej pokožke voľne dýchať, netlačí na ňu, a tak dieťatku poskytuje komfort a voľný pohyb.

Pred prvým použitím

Ak už ste sa vrátili z nákupu, ďalší krok, ktorý by ste mali urobiť, je nakúpené oblečenie pre bábätko či deti vyprať. Najmä ak ide o typ oblečenia, ktoré ako prvé prichádza do kontaktu s detskou pokožkou, ako sú napríklad body, spodná bielizeň či pančuchy pre deti. Vyprať by ste mali všetko oblečenie, predtým než ho prvýkrát svojmu drobcovi oblečiete. Nikdy nemáte istotu, kde sa oblečenie, ktoré ste kúpili, nachádzalo. Taktiež môže obsahovať zvyšky farbív či iných syntetických látok. Pokožka dieťatka je omnoho citlivejšia, a tak by sa mohlo stať, že bude reagovať podráždením.

Pri praní detského oblečenia myslite tiež na výber správneho pracieho prostriedku. Mal by byť určený na detské pranie, aby nedošlo k podráždeniu pokožky vplyvom klasických pracích prostriedkov. Je vhodné tiež praktizovať oddelené pranie a prať oblečenie pre bábätko samostatne.

Či už sú to detské body, pančuchy pre deti, svetríky, tričká alebo nohavice, výber detského oblečenia by ste nemali podceniť. Zamerajte sa na kvalitné materiály, najideálnejšie prírodné, aby ste zamedzili podráždeniu detskej pokožky. Rovnako tiež oblečenie pred prvým nosením vyperte a zvoľte prací prostriedok vhodný pre detskú pokožku. Tak zabezpečíte vášmu drobcovi pohodlie a voľný pohyb v oblečení príjemnom na dotyk s pokožkou.