K tragickej dopravnej nehode došlo vo štvrtok, na Štefana 26. decembra, v podvečerných hodinách na ceste I/66 v katastri obce Lučatín.  Ide o hlavný ťah v smere od Banskej Bystrice na Brezno.

Dopravná nehoda, Luèatín, Polícia, 26.12.2013Podľa doterajšieho objasňovania dopravnej nehody, doposiaľ neznámy vodič na motorovom vozidle Subaru Forester prešiel z doposiaľ nezistených príčin do protismeru, kde v tom čase prechádzalo osobné motorové vozidlo Škoda Forman. 60-ročný vodič vozidla Škoda, v snahe vyhnúť sa zrážke strhol riadenie do ľavej strany, no i napriek tomu došlo k čelnej zrážke týchto vozidiel. Pri dopravnej nehode sa ťažko zranila spolujazdkyňa vo vozidle Škoda Forman, 61-ročná žena z obce Valaská, ktorá zraneniam po prevoze do nemocnice podľahla. Vodič tohto vozidla, ako aj ďalšia spolujazdkyňa, 11-ročné dievča, utrpeli zranenia, s ktorými boli taktiež prevezení do nemocnice.  Ich zranenia zatiaľ neboli presne špecifikované.

Neznámy vodič vozidla Subaru Forester po nehode z vozidla vystúpil a odišiel na doposiaľ neznáme miesto. Polícia ihneď po neznámom vodičovi vyhlásila pátranie.

Počas včerajšieho večera prebiehala pátracia akcia v okolí miesta dopravnej nehody a tiež na iných miestach, na ktorých by sa podozrivý vodič mohol nachádzať. V súvislosti s tragickou dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a neposkytnutia pomoci. Akékoľvek bližšie informácie a okolnosti vzniku dopravnej nehody budú predmetom jej ďalšieho vyšetrovania.