Od 1. marca 2012 pribudnú na cestách autobusové linky č. 100 a č. 29, ktoré reagujú na zložitú dopravnú situáciu po nevyhnutnom stiahnutí citybusových liniek č. 101 a č. 102. Z rovnakého dôvodu nastali zmeny v trasách autobusových liniek č. 80 a č. 20. Uvedené zmeny v dopravnej situácii najviac uvítajú občania mestských častí Uhlisko a Sásová-Rudlová.

Ilustračné foto: BBonline.sk

Po nútenom vyradení citybusov č. 101 a č. 102 z dôvodu ich nevhodného technického stavu reaguje mesto Banská Bystrica nasadením nových autobusových liniek č. 100 a č. 29.

Nová autobusová linka č. 100 bude premávať na trase Viestova – Pod Rybou – Železničná stanica – Cesta k nemocnici – Námestie Štefana Moysesa – Prior – Viestova.

Nová autobusová linka č. 29 bude premávať obojsmerne  z autobusovej zastávky Železničná stanica – Námestie slobody – Stará Sásová – Karpatská.

Autobusová linka č. 80 bude mať autobusovú zastávku Stará Sásová, Garbanka a bude zabezpečovať dopravu do Rooseveltovej nemocnice.

Autobusová linka č. 20 bude premávať z autobusovej zastávky parkovisko Mičiná resp. železničná stanica tak, ako do 31. 12. 2011.

Riešenie dopravnej situácie súvisiacej so zabezpečením náhradných autobusových liniek bude mesto Banská Bystrica v roku 2012 stáť približne 34 286 eur.

Všetky podrobné informácie o časoch odchodov ako aj o jednotlivých cestovných poriadkoch budú v najbližších dňoch uverejnené na stránke www.imhd.sk v sekcii Banská Bystrica.