O.Z. za! amfiteáter pozýva na posledné premietanie v letnej sezóne 2015. V rámci Letného kina na amfiteátri v Banskej Bystrici premietne v piatok 4. septembra o 20:30 legendárny film Poklad na Striebornom jazere.

premietacka autor_Juraj HavlíkNemecký film Poklad na Striebornom jazere z roku 1962 zrejme nie je potrebné predstavovať. V snahe Winnetoua, Ola Shatterhanda a ich skupiny o ochranu zlatého pokladu nechýba dobrodružstvo, nebezpečie, ani romantika. Dokonca aj samotný amfiteáter si dobre pamätá, keď počas jedného zo slávnych „mayoviek“ nedočkaví diváci a diváčky vyvalili bránu. Taká masová účasť a nadšenie sa už dnes nepredpokladá. Napriek tomu O.Z. za! amfiteáter verí, že si široká verejnosť nenechá ujsť toto jedinečné premietanie, ktoré je okrem iného aj spomienkou na zosnulého herca Pierre Brice, ktorý sa tento rok dožil 86 rokov.

No podujatie bude výnimočné predovšetkým tým, že po 19 rokoch sa bude premietať z pôvodných premietačiek, z 35mm filmu. Bystrickým premietačom Ivanovi Školudovi a Michalovi
Jasovi sa po ročnej práci podarilo zrekonštruovať pôvodnú techniku, ktorá má značnú historickú
hodnotu. Premietačky na amfiteátri pochádzajú z roku 1969, a teraz po obnovení budú jediné funkčné svojho druhu na Slovensku.