Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil zo zločinu lúpeže, spáchaný formou spolupáchateľstva, dvoch mužov vo veku 33 a 38 rokov, bytom Hrochoť.

V nedeľu (26.11.) krátko pred polnocou, na Tajovského ulici v Banskej Bystrici, došlo k lúpežnému prepadnutie 19-ročnej ženy z Banskej Bystrice. Keď kráčala po chodníku, 38-ročný Emil ju chytil za kabelku prevesenú cez plece a aj napriek tomu, že si ju bránila a nechcela ju pustiť, nakoniec sa mu podarilo kabelku vytrhnúť. Z ruky jej chcel vytrhnúť aj mobil a keď sa bránila strčil ju na zem, chytil ju za vlasy, ťahal ju po chodníku a dvakrát ju kopol do ľavého boku. Potom ako sa mu podarilo jej z ruky vytrhnúť mobilný telefón, nastúpil do vozidla Škoda Felícia, v ktorom sa nachádzal 33-ročný Pavol a z miesta ušli. Poškodená mala v kabelke okrem peňazí aj osobné doklady a ďalšie osobné veci. Krádežou jej vznikla škoda odhadnutá na 250 eur. Zranenia, ktoré pri lúpežnom prepadnutí utrpela si nevyžiadali lekárske ošetrenie.

Približne hodinu po prepadnutí mladej ženy, policajti podozrivých mužov zadržali. Po vykonaní procesných úkonov ich vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na ich vzatie do väzby.

Počas vyšetrovania policajti zistili, že jeden z obvinených sa dopustil rovnakého skutku aj v októbri. V sobotu (21.10.) okolo 5.55 hodine, na Švermovej ulici v Banskej Bystrici, za účasti ďalšej doposiaľ nestotožnenej osoby, na chodníku prepadli 50-ročnú ženu z Banskej Bystrice. Zozadu ju chytil za kabelku, ktorú držala v pravej ruke, túto sa jej snažil vytrhnúť, čo sa mu nedarilo. Sotil do poškodenej, následkom čoho spadla na kolená. Vytrhol jej z rúk kabelku a ušiel smerom k zastávke, kde nastúpil do vozidla Škoda Felícia, ktoré šoférovala ďalšia doposiaľ nestotožnená osoba a ušiel. Poškodenej žene spôsobil zranenia, pomliaždenie ľavého kolena a škodu krádežou odhadnutú na 240 eur. Vyšetrovateľ už obvinil 38-ročného Emila aj ďalšieho zločinu lúpeže, ktorého sa dopustil v spolupáchateľstve.

Prípad je v štádiu vyšetrovania, polícia pracuje aj na stotožnení ďalších dvoch osôb. Za tieto zločiny hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.