V súboji o titul sa začína priostrovať. Prvé mužstvo súťaže, Fit arénu, chceli prekvapiť hráči Juniors, ktorí mali poslednú šancu spraviť niečo pre záchranu v Extralige. Druhý ašpirant na majstra, Torpédo Tempra, čakali po jednokolovom oddychu nevýrazní Ilumináti.

Extraliga (16. kolo)

Royal Brusno KúpeleTrend 2:10 (2:3)

Góly: Milan Gibala, Jozef Piliar – Patrik Prikryl 4, Róbert Kútik 3, Michal Konder 2, Martin Janík

Žlté karty: Daniel Balon ml. (Trend)

Komentár k zápasu: Trend narazil na vo forme hrajúci Royal, ktorý neprehral už tri kolá v rade. Prvá dvadsaťminútovka priniesla vyrovnaný futsal. Kto by bol povedal, že druhá časť sa zmení na kanonádu hostí. Tí v tejto fáze hry strelili sedem gólov a položili súpera na lopatky. Trend tak jednoznačne prehral Brusno 10:2.

JuniorsFit aréna 3:11 (1:6)

Góly: Michal Kubina, Filip Rafanides, Andrej Bánovský – Peter Stacho 4, Daniel Kohút 4, Marek Gašpar 3

Komentár k zápasu: Aj v poradí druhom stretnutí videli diváci gólové hody. No kým v prvom zápase o víťazovi rozhodol až druhý polčas, tu to bolo jasne dané už od prvých minút hry. Fit aréna si do prvej prestávky vypracovala pohodlný päťgólový náskok, ktorý ešte v ďalšom priebehu zvýraznila. Juniors tak minuloročnému majstrovi podľahlo vysoko 3:11.

IluminátiTorpédo Tempra 0:9 (0:3)

Góly: Martin Kováč 4, Ivan Varga 4, Lukáš Kupec

Komentár k zápasu: Po voľne z minulého týždňa čakal favorit Torpédo Tempra duel s biedne hrajúcimi Iluminátmi. Domáci potvrdili momentálnu krízu, keď súperovi vôbec nestíhali a pôsobili odovzdaným dojmom. Hostia si tak po výhre 9:0 pripisujú dôležité body v súboji o titul.

Celtic 04Viťo Team 3:1 (1:1)

Góly: Jaroslav Figúr 2, Martin Porubský – Vladimír Kosec

Komentár k zápasu: Najvyrovnanejší zápas nám pripravili družstvá Celticu 04 a Viťo Teamu. Domáci potvrdili povesť tímu, ktorý v jednom zápase podá perfektný výkon, pričom o týždeň neskôr dokáže prehrať aj s posledným mužstvom súťaže. Po dvoch prehrách teraz hráči Celticu 04 zabrali naplno, keď dokázali zdolať nováčika 3:1.

Tabuľka po 16. kole

Preťahovaná o prvú priečku pokračuje naďalej. Fit aréna a Torpédo Tempra majú na svojom konte rovnaký počet bodov. O poradí momentálne rozhoduje len lepšia vzájomná bilancia, ktorá hovorí v prospech Fit arény. Tretí je Trend, ktorý ešte môže výrazne zamiešať karty v hre o titul. Ten sa totiž v posledných dvoch kolách stretne s obidvoma vyššie spomínanými celkami. Štvrtá je MIBA, ktorá tento týždeň do diania nezasiahla. Ilumináti sa naďalej trápia a sú predposledný. Hráči Juniors už naisto skončia v tabuľke posledný, keďže dva zápasy pred koncom strácajú na ôsme miesto nedostihnuteľných sedem bodov.

Najlepší strelci po 16. kole

Ivan Varga spravil ďalší dôležitý krok k získaniu titulu najlepšieho strelca Extraligy. V tomto kole pridal štyri presné zásahy, vďaka ktorým sa od druhého muža v poradí odpútal na rozdiel šiestich gólov. Na tretiu priečku sa vyšvihol Daniel Kohút z Fit arény, ktorý sa podieľal štyrmi úspešnými projektilmi na demolácii Juniors. Len o jeden gól zaostáva Martin Kováč z Torpéda Tempra. Piate miesto okupuje hráč Trendu, Patrik Prikryl.