Okrem tradičného sumáru prinášame aj pohľad na turnaj tímov 4. a 5. ligy.  V Extralige bol duelom kola zápas Fit arény a MIBA Capanegra, ktorý lepšie zvládli domáci. Najnervóznejšie stretnutie sa odohralo medzi Royalom a Iluminátmi, kde padli až tri červené karty.

Extraliga (5. kolo)

TrendViťo Team 4:4 (1:3)
Góly: Daniel Balon ml. 2, Norbert Dikacz, Tomáš Ondrejka – Peter Kulišiak, Vladimír Kosec, Ján Štubian, Lukáš Palovič
Žlté karty: Partik Prikryl (Trend)
Komentár k zápasu: Vyrovnaný priebeh malo stretnutie Trendu s Viťo Teamom.  Prvý polčas lepšie vyznel pre hosťujúce družstvo. Naopak, druhú polovicu ovládli domáci hráči a nakoniec sa duel skončil zaslúženou remízou 4:4.

Fit arénaMIBA Capanegra 4:2 (1:2)
Góly: Maroš Fojtík 2, Peter Stacho, Peter Murín – Martin Giertl, Tomáš Kolofík
Žlté karty: Daniel Kohút (Fit aréna) – Juraj Veselovský (MIBA Capanegra)
Červené karty: Peter Polák (MIBA Capanegra)
Komentár k zápasu: Zápas kola. Capanegra, ktorá do tohto kola ťahala skvelú šnúru štyroch výhier po sebe, bola menším favoritom. Prevahu začala potvrdzovať od začiatku zápasu. Po prvom polčase svietil na tabuli stav 2:1 pre hostí. V druhej dvadsaťpäťminútovke však nastal zlom. Domáci strelili tri góly, žiadny neinkasovali a duel otočili vo svoj prospech. MIBA Capanegra tak po prvýkrát v sezóne prehrala a to po výsledku 2:4.

Royal Brusno KúpeleIlumináti 4:9 (3:5)
Góly: Róbert Dlhoš 3, Jozef Piliar – Andrej Homola 3, Peter Loučka 3, Tomáš Pažout 2, Marek Žabka
Žlté karty: Marek Tomčík, Matúš Tkáč (obidvaja Royal Brusno Kúpele) – Peter Loučka, Marek Žabka (obidvaja Ilumináti)
Červené karty: Martin Hríbik, Milan Gibala (obidvaja Royal Brusno Kúpele) – Marek Žabka (Ilumináti)
Komentár k zápasu: Tri hetriky, štyri žlté a tri červené karty. Taký je sumár zápasu Royal Brusno Kúpele vs. Ilumináti. Napínavý duel nakoniec lepšie zvládli hosťujúci hráči, ktorí aj vďaka duu Homola – Loučka (obidvaja strelili hetrik) zvíťazili v pomere 9:4.

JuniorsCeltic 04 0:7 (0:3)
Góly: Vladimír Kušion 3, Peter Rebek 2, Martin Majling, Martin Porubský
Žlté karty: Filip Rafanides, Filip Kaľavský (obidvaja Juniors) – Peter Rebek (Celtic 04)
Komentár k zápasu: Prekvapivo jednoznačný priebeh malo záverečné stretnutie 5. kola. Hosťujúci hráči vstupovali do tohto duelu s troma prehrami po sebe. O nič lepšie na tom neboli ani domáci, ktorí nemali na svojom konte ani jedno víťazstvo. Po konečnom hvizde bol nakoniec šťastnejší Celtic 04. Jeho hráči totiž strelili sedem gólov a keďže ich brankár udržal premiérové čisté konto, „zelení“ si tak pripísali svoju druhú výhru v ročníku.

Tabuľka po 5. kole

Fit aréna pretrhla skvelú šnúru Capanegre. Ani prvá prehra v sezóne neznamenala pre ňu pád. Stále si drží prvé miesto. Už iba o skóre zaostávajú druhí Ilumináti. Minuloročný majster Fit aréna sa prepracovalina tretiu priečku. Royal Brusno po divokom dueli s Iluminátmi kleslo až na predposledné miesto. Juniors aj naďalej zostáva na samom chvoste tabuľky. Na svojom konte má len dva body zo štyroch zápasov.  Voľno v tomto kole mali hráči Torpéda Tempra.

1. MIBA Capanegra 5 4 0 1 19:14 12
2. Ilumináti 5 4 0 1 27:22 12
3. Fit aréna 4 2 0 2 20:19 6
4. Torpédo Tempra 4 2 0 2 23:14 6
5. Celtic 04 5 2 0 3 25:23 6
6. Trend 4 1 2 1 16:14 5
7. Viťo Team 5 1 2 2 16:18 5
8. Royal Brusno Kúpele 4 1 0 3 16:30 3
9. Juniors 4 0 2 2 11:19 2

Najlepší strelci po 5. kole

Tabuľku najlepších kanonierov Extraligy vedie jedenásťgólový Peter Loučka (Ilumináti). Prenasleduje ho jeho klubový spoluhráč Andrej Homola, ktorý stráca tri presné zásahy. O tretiu priečku sa delia až štyria hráči. Všetci majú na svojom konte po sedem gólov.

  1. Peter Loučka (Ilumináti) – 11 gólov
  2. Andrej Homola (Ilumináti) – 8 gólov
  3. Maroš Fojtík (Fit aréna) – 7 gólov
    Vladimír Kušion ( Celtic 04) – 7 gólov
    Róbert Dlhoš (Royal Brusno Kúpele) – 7 gólov
    Ivan Varga (Torpédo Tempra) – 7 gólov

 Sumár 5. kola

Spolu gólov: 34 (priemer 8,5 gólu na zápas)
Strelec kola: Róbert Dlhoš (Royal Brusno Kúpele) – 3 góly
Peter Loučka (Ilumináti) – 3 góly
Andrej Homola (Ilumináti) – 3 góly
Vladimír Kušion ( Celtic 04) – 3 góly
Najviac gólov: Royal Brusno Kúpele – Ilumináti 4:9 (3:5)
Najmenej gólov: Fit aréna – MIBA Capanegra 4:2 (1:2)
Zápas kola: Fit aréna – MIBA Capanegra 4:2 (1:2)
Babrák kola: Fit aréna – MIBA Capanegra 4:2 (1:2)

Sásovan Cup vyrovnaný, pohár získali ŠKP B200

V nedeľu 17.11.2013 sa na najväčšom Banskobystrickom sídlisku v Sásovej uskutočnil v poradí 4.ročník futbalového turnaja Sásovan cup. Správa športových a telovýchovných zariadení mesta založila v roku 2010 myšlienku organizovania turnaja pre sásovské miniligové družstvá z nižších súťaží. Na turnaji sa predstavilo šesť kvalitatívne vyrovnaných mužstiev, ktoré si zmeralo sily v telocvični na Magurskej ulici systémom jednej skupiny (hry „každý s každým“).

1.miesto SKP B200
Víťaz turnaja s Martinom Majlingom zo Správy športových a telovýchovných zariadení mesta Banská Bystrica.

Od prvého do posledného zápasu dramatický turnaj rozhodol až posledný zápas, v ktorom zvíťazili hráči ŠKP B200. Smoliarom turnaja sa tak stali háči Pizza láska, ktorí by v prípade výhry v poslednom zápase zvíťazili na turnaji, tesná prehra ich napokon odsunula až na štvrté miesto. Pred Pizza lásku sa so ziskom rovnakého počtu bodov, avšak s lepšími vzájomnými zápasmi, dostali v končenom poradí druhý Viking Stavanger a tretí Ivan Šabo Team. Po minuloročnom víťazovi Ivan Šabo Team tak tentokrát získal premiérový titul ŠKP B200 a ako druhý sa zapísal na putovný pohár, ktorého tradícia sa zaviedla minulý rok.

Martin Majling ako jeden z organizátorov turnaja vyslovil s priebehom turnaja spokojnosť: „Som rád, že stále zachovávame myšlienku turnaju zahrať si zápasy pre radosť z futbalu a športu, čo je častokrát oveľa dôležitejšie ako samotné víťazstvo.“

Sasovan Cup

Sasovan Cup2