Napriek prísnym opatreniam v súvislosti s prevenciou proti šíreniu ochorenia COVID-19 sa bude v banskobystrickom multikine Cinemax premietať aj od štvrtka, pričom práve v tento deň si premiéru odkrúti aj jedna filmová novinka.

V spomínanej premiére sa vo štvrtok predstaví škandinávska romantická dráma Nádej. Do kinosál však budú lákať aj viaceré filmy, ktoré majú už premiéru za sebou a udomácnili sa v programe banskobystrického multikina. Cinemax Banská Bystrica prosí svojich návštevníkov, aby v priestoroch kina dodržiavali platné hygienické nariadenia v súvislosti s prevenciou proti šíreniu ochorenia COVID-19. Všetci diváci sú povinní nosiť rúško počas celej doby návštevy kina.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

NÁDEJ

Čo sa stane s láskou, keď vám zostávajú iba tri mesiace života?

Silná dráma Nádej dáva svojej hlavnej hrdinke iba slabú nádej, keď lekári deň pred Vianocami zistia, že má nevyliečiteľný nádor. Zo života jej zrazu zostáva už iba smiešne málo a tá najväčšia skúška čaká vzťah s jej mužom. Šanca na prežitie nie je takmer žiadna, majú však nejakú nádej aspoň oni dvaja? Film bol inšpirovaný skutočným životom režisérky Marie Sødahlovej, vznikol podľa skvelej knižnej predlohy a exceluje v ňom ústredná herecká dvojica na čele s hviezdnym Stellanom Skarsgårdom.

Anja (Andrea Braein Hovig) a Tomas (Stellan Skarsgård) predstavujú pár, akých poznáme veľa. Obaja sú v strednom veku, v plnej sile, milujú svoje deti a veľkú rodinu. Z ich romantickej lásky už po rokoch spolužitia veľa nezostalo, žijú skôr vedľa sebe než spolu a viac energie investujú do svojej práce ako do spoločného vzťahu. Tomasov prístup dokonca hraničí s workoholizmom. Anja ako divadelná režisérka práve zažíva veľký kariérny triumf vďaka úspešnej premiére svojho najnovšieho predstavenia, keď jej lekári oznámia, že má fatálny neoperovateľný nádor a pred sebou iba tri mesiace života. Do Vianoc zostáva jeden deň, deťom nič povedať nechce a jediný, o koho sa môže oprieť, je Tomas. Anja sa rozhodne byť silná a bojovať. Môže smrtiaca diagnóza dať ich rozbitý vzťah znovu dohromady alebo už medzi nimi naozaj nezostalo nič? Aj vo chvíli, keď sú vaše šance minimálne, nádej vždy existuje…

Stellan Skarsgård kombinuje prvotriedne herectvo silných charakterových rolí so slávou filmovej hviezdy. Na prvé počutie vám jeho meno možno nič nepovie, ale keď ho uvidíte, hneď si spomeniete, že ste ho videli vo filme Mamma Mia, v Pirátoch z Karibiku, v Thorovi a v Avengers alebo naposledy v seriáli Černobyl.

V programe multikina Cinemax nájdeme viacero ťahákov. Dávku humoru ponúka rodinná komédia Ako dostať deda z domu s Robertom De Nirom v hlavnej úlohe. Z českej produkcie si môžeme pozrieť Bábovky, či Ženskú pomstu. Veľmi dobrej odozve sa teší katastrofický Greenland: Posledný úkryt a napätie nájdeme aj v trileri Narušený. Ešte stále sa premieta aj úspešný veľkofilm Tenet od Christophera Nolana, najmenší diváci a ich rodičia si môžu pozrieť Mášu a medveďa, pre priaznivcov hororov sú zas pripravení Noví mutanti.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.