V akej fáze sú projekty Adrenalin Area a multifunkčného ihriska v Sásovej? Napriek deklarovanej podpore poslancov mestského zastupiteľstva na májovom zasadnutí zavládlo okolo realizácie oboch stavieb ticho.

Ešte v máji na 5. zasadnutí mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici vystúpili pred poslancami mladí ľudia, ktorí odprezentovali projekty športových ihrísk – multifunkčnej haly v Sásovej a skateparku Adrenalin Area. V prvom prípade stoja za projektom predstavitelia Bankobystrickej hokejbalovej únie (BBHbÚ), čo sa týka Adrenaline Area, je za ním občianske združenie New Faces. Zástupcovia oboch združení predstavili kompletne vypracované projekty, od mesta žiadali pozemky, kde by mohli športoviská realizovať.

Napriek slovám podpory zo strany poslancov zostalo okolo oboch zámerov ticho. V prípade multifunkčnej haly sme oslovili podpredsedu BBHbÚ Matúša Molitorisa. „S prvou fázou by sme chceli začať hneď ako budú vyriešené všetky potrebné majetkovo-právne úkony. Predpokladáme, že výstavbu zahájime najneskôr v lete 2013, ak sa podarí spomínané úkony dotiahnuť, tak aj skôr,“ povedal Molitoris. Nové multifunkčné ihrisko by malo vyrásť v areáli ZŠ Pieninská a financované bude jednak zo sponzorských príspevkov a grantov. Po dokončení prvej fázy bude ihrisko spĺňať podmienky pre organizovanie vrcholových hokejbalových podujatí. „S realizáciu druhej etapy by sme chceli začať v nasledujúcom roku po prvej fáze, pričom radi uvítame pomoc miestnych podnikateľov, ktorí by mohli zjednodušiť dotiahnutie tohoto projektu,“ dodal podpredseda BBHbÚ.

Čo sa týka Adrenalin Area, v tomto prípade nie je zatiaľ jasná ani lokalita, kde by sa mal skatepark realizovať. Podľa Petra Pršanca, autora celého nápadu, im bola zo strany SŠaTZ sľúbená lokalita v Kremničke, kde sa malo začať so zámenou pozemkov. „Nikto ďalší to však nepotvrdil. Máme si vraj zháňať peniaze, lebo to bude trvať dlhšiu dobu, tu je však problém, že nemáme nič oficiálne podpísané, žiadnu spoluprácu s mestom alebo SŠaTZ. Bez toho sa k žiadnym peniazom nikdy nedostaneme,“ dodal Pršanec.

Podľa neho je cítiť nezáujem mesta. „Dali sme do toho kopec úsilia a aj peňazí, a všade sme sa museli doprosovať a tisíckrát búchať na tie isté dvere. Pritom v oveľa menších mestách to ide podstatne ľahšie, a už majú podobné športoviská vybudované. Preto som sa rozhodol, že budem čakať, a keď bude mesto niečo chcieť, tak vedia kde nájsť ľudí,“ opísal momentálnu situáciu Pršanec, pričom za príklad dáva podobné športoviská vybudované v Ńovom Meste nad Váhom či Ružomberku.