Banskobystrická kapela Mukatado po úspešnom albume Iba láska pripravuje nové CD. Druhou ochutnávkou po duete s Petrom Lipom je skladba s folklórnym motívom s názvom Husičky.

Janka KozákováPieseň Husičky je odrazom tradičnej ľudovej kultúry a nádhernej slovenskej prírody. Ospevuje lásku k človeku, k domovine, tradíciám a prírode. Mukatado už skladbou Do vody potvrdili, že ľudových motívov sa neboja a zároveň, že im tento štýl veľmi svedčí. Nový jarný singel Husičky to dokazuje. Pesnička je pôvodná, slovenská. Hudbu k novinke zložili členovia kapely Mukatado Peter Dobrík a Janka Kozáková, ktorá napísala aj text. Singel sprodukoval Peter Dobrík z PJ SOUND STUDIA, ktorý atmosféru skladby krásne dotvoril.

Pri písaní textu som si zaspomínala na svoje detstvo, na chalupu, ktorá sa nachádza v upätí vrchov Nízkych Tatier, kde som prežila veľa času  so svojimi rodičmi a so sestrou. Predstavu, že sedím na kopci a pred očami sa mi odohráva dej, som zhmotnila do textu a vznikli Husičky,“ prezradila speváčka Janka Kozáková, ako vznikol ich nový ľudový singel.

„Keď som bola pubertiačka, tvárila som sa, že tradície sa ma netýkajú, ale teraz ich mám veľmi rada, pripomínajú mi pekné časy a hlavne domov!Nemyslela som si, že to, že som sa narodila v Podpoľaní, sa niekedy prejaví v mojej tvorbe, ale opak je pravdou. Môj otec kedysi dávno hrával v ľudovom súbore Partizán a Lipa a ja som sa chodila pozerať na ich skúšky, takže asi sa to na mne niekde vo vnútri podpísalo. A taktiež naša skladba Do vody mala neuveriteľné ohlasy, tak sme si povedali, že skúsime spraviť pôvodnú pieseň, ale ešte viac folklórnejšiu. A vzniklo toto naše ľudové dielo,“ dodala Janka.

Na nahrávanie nového singla si Mukatado pozvali viacerých hostí, basgitaru nahral známy Oskar Rózsa, cimbal Marcel Comendant, husle Stano Palúch, krásne spevácke zbory naspievali „Margetky“ – Dajana Margetová, Dominika Margetová, Anna Margetová Koreňová, bicie Róbert Tkáč a piano Emanuel Gorči.