Dámske gumáky už dlho nie sú len základnou obuvou pre každého vidieckeho obyvateľa, pretože poskytujú skvelú ochranu vašim nohám a udržujú ich v suchu a teple za akýchkoľvek podmienok. V posledných rokoch sa vzdialili z vidieka a stávajú sa nevyhnutným kúskom v šatníku väčšiny žien.

Môžu dámske gumáky vyzerať módne a štýlovo?

Dámske gumáky už dlho nie sú len základnou obuvou pre každého vidieckeho obyvateľa, pretože poskytujú skvelú ochranu vašim nohám a udržujú ich v suchu a teple za akýchkoľvek podmienok. V posledných rokoch sa vzdialili z vidieka a stávajú sa nevyhnutným kúskom v šatníku väčšiny žien. Už to nie je len o tom, že máte pár v zadnej časti skrine pod schodmi a vyťahujete ich len zriedkavo, možno na festivale alebo na prechádzke so psom počas obzvlášť daždivého dňa. Tieto úžitkové čižmy robia vlnu vo svete módy, odkláňajú sa od čisto funkčného a pridávajú štýl, pričom sú k dispozícii rôznorodé farby a vzory.

Kedy gumáky ich nosiť?

Gumáky dámske s neoprénovou podšívkou sú ideálne na dlhé prechádzky, vďaka nižšej hmotnosti a väčšiemu pohodliu sú ideálne na vaše návštevy v prírode bez obáv, že vás budú bolieť nohy alebo premoknú. Tieto čižmy sa dodávajú v klasickej námorníckej a olivovej farbe, vďaka čomu sa dajú ľahko zladiť s vaším outfitom. Džínsy sa k týmto čižmám veľmi dobre hodia, keďže končia vyššie na nohe, odporúčame zastrčiť si nohavice. Ochránite tak svoje džínsy pred vodou alebo blatom, s ktorými sa môžete stretnúť.

Pre klasický vidiecky look môžete outfit zavŕšiť károvanou košeľou. Gumáky sa hodia k akejkoľvek vrchnej vrstve, ktorú si vyberiete, takže je to všetko na osobnej preferencii. Tenšie džínsy sú zvyčajne lepšou voľbou k nohaviciam, čím sa vytvorí čistá línia na nohe a zabráni sa zhlukovaniu látky okolo hornej časti nohavíc.

Elegancia a gumáky? Žiadny problém!

Ak si chcete pri nosení gumákov zachovať elegantný vzhľad, môžete sa k nim správať, akoby to boli vaše bežné čižmy. Všestrannosť gumákov vás prevedie každou situáciou. Pre ešte elegantnejší vzhľad si môžete cez košeľu obliecť svetrík, ktorý dodá eleganciu bez toho, aby ste vyzerali, že máte na sebe kompletný oblek s gumákmi. Prípadne môžete pridať inteligentnejší kabát, niečo ako trenčkot, ktorý udrží vaše telo v suchu.

Festivalové štýly

Aj keď sú gumáky určené do jesenného či jarného počasia, sú pravdepodobne tým najpodstatnejším, čo si môžete vziať na festival so sebou. Či je leto alebo nie, počasiu nemôžete veriť. Je pravdepodobné, že gumáky nebudete nosiť preto, aby ste mali nohy v teple, ale aby ste ich udržali v suchu.

Gumáky sú mimoriadne univerzálne, hodia sa k akémukoľvek outfitu, ktorý si vyberiete, no ak je dobré počasie, šortky s mierne oversized tričkom sú vždy bezpečnou voľbou pre pohodlný, praktický a zároveň štýlový outfit, ktorý nevyžaduje akékoľvek úsilie pre mužov alebo ženy.

Dbajte na to, aby ste ku gumákom vždy nosili kvalitné ponožky, nielenže sa tým vyhnete treniu, ale tiež absorbujú vlhkosť. Gumáky nie sú navrhnuté tak, aby boli priedušné, sú vodotesné zvnútra aj zvonku, takže vlhkosť vo vnútri neunikne.

Vzhľadom na to, že gumáky sa už nepovažujú len za praktickú časť oblečenia na udržanie sa v suchu, je ľahké ich zapracovať do vášho oblečenia a stále vyzerať skvele. Či už si vyberiete gumáky s neoprénovou podšívkou na zimné mesiace, aby ste boli v suchu a teple, alebo pár do polovice lýtok, ktoré vás udržia v suchu v letných sprchách, začleniť ich do šatníka je jednoduchšie, než si myslíte.