Banskobystrický bojovník Vladimír „Dracula“ Moravčík, ktorý je nielen domácou legendou thajského boxu, ale už aj množstva ďalších bojových odvetví vrátane MMA, sa v sobotu v Prahe predstavil v zápase v pre ňom netradičnom boxe.

Titulový vyzývateľ Oktagonu Ronald Paradeiser bol pre viacnásobného majstra sveta hneď niekoľkých organizácií Vladimíra Moravčíka vyrovnaným súperom. Bojovník z Banskej Bystrice však zvíťazil na body.

Aj keď 20-tisícovej návšteve v pražskej O2 aréne, ktorú cez víkend lákal hlavne reklamne lákavý súboj rapera Marpa s Karlosom Vémolom, sa nemôže rovnať žiadnej z tunajších hál, Moravčík sa so spolubojovníkmi pokúsi vypredať aspoň najväčší zimný štadión v kraji.

Už 18. júna sa na Zimnom štadióne vo Zvolene uskutoční ďalšie z podujatí jeho série Dracula fight night, tentokrát ako DFN7 – Nastal čas.

Po menších eventoch v Banskej Bystrici, a to aj s obmedzeniami či úplne bez divákov, je už teraz veľká časť kapacity zvolenského štadióna predaná. Organizátori totiž pripravujú zaujímavé duely.

Moravčíkov posledný zápas

Fanúšikovia bojových športov sa môžu tešiť na zápasy thajského boxu v malých MMA rukaviciach, ako aj zápasy MMA za sprievodu svetovej audiovizuálnej show. V zápasoch sa predstavia domáce hviezdy Vladimír Dracula Moravčík, Vlasto El Chapo Čepo, Marek Mazúch, Juraj Tutura, Radek Roušal, Josef Talafous a ďalší. Ich súpermi budú šampióni z Brazílie, USA, Španielska, Nemecka, Poľska a Ukrajiny.

V hlavnom zápase DFN 7 sa predstaví 11-násobný šampión viacerých prestížnych svetových organizácii Vladimír Moravčík. Ten svoj zápas ohlasuje ako posledný v jeho takmer 20-ročnej profesionálnej kariére. V tej, z takmer stovky profesionálnych zápasov zaznamenal len deväť prehier. Pred domáce publikum prichádza po 7 rokoch.

Vstupenky na galavečer DFN 7 sú v predaji v sieti Ticketlive.