V programe Noci literatúry mali návštevníci po prvýkrát možnosť prísť do priestorov Literárnej bašty na Lazovnej ulici.

Už vo štvrtok 18. mája budú mať príležitosť opäť. Do Banskej Bystrice totiž zavíta raperské duo Modré hory, aby predstavilo svoju novú knihu. Netradičná beseda sa odohrá práve v historickej pamiatke z 15. storočia.

Ešte na konci minulého roka, pred Vianocami, vyšla vo vydavateľstve Artforum kniha Dobré slohy, ktorá mapuje textovú tvorbu formácie Modré hory a cez príbehy jednotlivých skladieb aj atmosféru a okamihy, ktoré dané skladby ovplyvnili. Raperi Bene a Lyrik sa teraz vydávajú na cestu po Slovensku, aby svojim fanúšikom a fanúšičkám predstavili novú knihu a zároveň svoju doterajšiu tvorbu trochu iným spôsobom, než je publikum bežne zvyknuté z ich koncertov. Zohratú dvojicu raperov bude spovedať Michal Kaščák, hudobník a organizátor festivalu Pohoda.

Ak chcete zistiť, či im Michal Kaščák bude klásť len príjemné otázky, či Bene ukecal Lyrika na desaťkilometrový denný beh, či tento rok už konečne vydajú album, či Lyrik je furt Naničhodný poet a Bene píše svoju prvú prózu alebo hocičo iné, určite neváhajte prísť.

Beseda sa bude konať už tento štvrtok 18. mája o 18-tej hodine v Literárnej bašte, do ktorej môžete vstúpiť z Lazovnej ulice 19 (brána bývalej budovy PKO). V budove bašty pri Lazovnej bráne by mal v budúcnosti vzniknúť rezidenčný literárny dom a živá kaviareň. Kým sa však tieto plány naplnia, organizátori sľubujú veľa besied, koncertov a čítačiek.

Vstup na akciu je voľný. Organizátormi podujatia sú kníhkupectvo Artforum Banská Bystrica a projekt Literárna bašta. Hlavným partnerom projektu Literárna bašta je Férová nadácia O2.