Aké sú najvýhodnejšie modely financovania nehnuteľností v dnešnej dobe? Najväčšej obľube sa dlhodobo tešia hypotekárne úvery. Jedná sa o produkt ktorý majú vo svojom portfóliu všetky banky ktoré pôsobia na retailovom trhu.

Viac ako deväťdesiat percent prípadov financovania nového bývania je spojených s nejakou formou úveru. Otázkou je ako vybrať ten najvýhodnejší produkt tak aby mal čo možno najnižší úrok a zároveň aby boli všetky ostatné podmienky pre klienta výhodné? Na rýchle zorientovanie na trhu hypoték slúži hypotekárna kalkulačka od Finvie. Nakoľko sa ale jedná o relatívne zložitý produkt a zároveň je to pre väčšinu ľudí finančné rozhodnutie pri ktorom rozhodujú o najväčšej sume peňazí v živote tak je celkom na mieste poradiť sa s finančným expertom. Ak samozrejme takáto možnosť existuje. Vo Finvii je možné bezplatne nastaviť individuálne podmienky pre takúto hypotéku spolu s profesionálom.

Okrem klasickej hypotéky na bývanie kde sa financuje kúpa nehnuteľnosti je v dnešnej dobe veľmi obľúbené aj refinancovanie. Jedná sa o splatenie pôvodnej hypotéky s vysokým úrokom za hypotéku z nižším úrokom a teda zlepšenie podmienok úveru. Toto je dnes umožnené znižovaním úrokov v celej Európe. Dlžníkom teda súčasná situácia praje a môžu výrazne ušetriť na mesačných splátkach. Špeciálne pre mladých je určená hypotéka pre mladých. V prípade že žiadateľ má do 35 rokov tak sa môže uchádzať o takto zvýhodnenú hypotéku. Ak staviate nový rodinný dom tak je potrebné myslieť okrem financovania aj na ďalšie potrebné doklady. Pri kolaudácii je jednou z podmienok aj priloženie energetického certifikátu budovy. Takýto certifikát vybavíte aj online cez internet.