Uľaví sa vám, keď vám povieme, že pánska móda sa v roku 2022 konečne aspoň trochu znormalizuje? Pravdepodobne áno. Na svetových prehliadkových mólach sa totiž po rokoch objavili outfity, ktoré by si nejeden muž rád obliekol.

Počas nedávnej kolekcie pánskeho oblečenia na jar/leto 2022 sa zároveň uskutočnilo viac módnych prehliadok ako v posledných dvoch sezónach dohromady, a dizajnéri sa tiež zdali šťastnejší, pričom veľká väčšina z nich preukázala obnovenú tvorivú energiu, ktorá sa načas z módy vytratila. Najlepšou správou však je, že predvádzané oblečenie bolo tiež oveľa vzrušujúcejšie na pohľad i na dotyk. Zaujíma vás, čo sa bude nosiť túto jar? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Nesmrteľná biela a tutti-frutti odtiene

Ukázalo sa, že mnohých najvýznamnejších svetových návrhárov pánskeho oblečenia rovnako ako nás už nudí všade sa objavujúca sivá, námornícka a čierna. Dôkazom je mimoriadna paleta farieb, ktorú sme mohli vidieť na módnych prehliadkach v Londýne, Miláne a v Paríži. U značiek ako Fendi a Louis Vuitton nájdete dúhové vzory s farebným prelivom, ktoré sa objavili najmä na pánskych tričkách, no aj na rôznych safari bundách s kapucňou strihaných z tej najkvalitnejšej kože. Ak teda chcete byť trendy, rozhodne hľadajte žiarivé odtiene vo farbách zmrzlinových pohárov a inšpirovaných talianskym letom. Nie všetci páni sú však natoľko odvážni, aby sa v práci alebo v meste objavili v batikovanom ružovo-fialovom tričku, chápeme. V tom prípade môžete zvoliť nestarnúcu klasiku v podobe bieleho trička. Nezáleží pri tom na tom, aký strih zvolíte. Dôležité je, aby tričko bolo čisté a žiarivo biele. Presne také totiž pánske rifle dopĺňajú najlepšie.

Všetko je to o rukávoch

O trende bez rukávov sa už vo svete módy nejaký čas špekuluje. Prvýkrát sme si tento posun všimli, keď celý rad návrhárov, vrátane Prady a Marni, začal predvádzať elegantné svetre bez rukávov, zatiaľ čo Riccardo Tisci nedávno venoval tomuto trendu celú svoju kolekciu pánskeho oblečenia. Sila odhaleného bicepsu je preto rozhodne na vzostupe, a povedzme si úprimne, tento módny trend v oblasti pánskej módy ocenia najmä dámy. V sezóne jar/leto 2022 sa tento trend dostal na pomerne vysokú priečku v obľúbenosti. Pletené i klasické tričká a svetre bez rukávov, štýlové vesty, na mieru šité blejzre, a motorkárske bundy bez rukávov sa jednoducho osvedčili.

Diery sú sexy

Návrat deravých tričiek bol rozhodne ďalším z najväčších trendov pánskeho oblečenia tejto sezóny. Dizajnéri oživili trend, ktorý sme tu mali už niekoľko rokov dozadu, a ukázali sériu tričiek a viest s vyrezanými otvormi, ktoré sa na Instagrame stali okamžitou senzáciou. Možno nie je prekvapením, že celý rad rovnako uznávaných dizajnérov sa rozhodol tento kúsok zakomponovať do svojej novej kolekcie, čo znamená, že pokiaľ ešte takéto tričko nevlastníte, pravdepodobne nastal ten najvyšší čas si ho zaobstarať.

Voľnosť a sloboda

Ľahké, svieže, a voľné. To sú prídavné mená, ktorými sa tento rok budeme riadiť. Vďaka hroziacej klimatickej kríze máme pred sebou desaťročia rekordne horúcich letných dní, takže ak si toto leto kúpite iba jednu módnu novinku, stavte na ľahkú košeľu. Voľné a dlhé tričká a košele sú neuveriteľne trendy, udržia vás v pohodlí v teplejšom počasí, a nákup jedného kvalitného kusu oblečenia tiež minimalizuje záťaž na naše životné oblečenie. Perfektné!