V rámci 4. kola ligy mladších žiakov čakal na florbalistov Banskej Bystrice dvojzápas so Zvolenom a s Detvou.

FPS Banská Bystrica vs. ŠK 1. FBC Zvolen 4:6 (0:2, 1:1, 3:3)

15578180_1308901952464318_7497981241388560433_oNa prvý duel nastúpili mladí florbalisti FPS proti Zvolenu, ktorému v predchádzajúcom vzájomnom zápase podľahli 4:6. Toto stretnutie znovu začalo lepšie pre tím Zvolena, keď po prvej tretine vyhrával 2:0. Druhá tretina z pohľadu Bystrice už vyzerala o niečo lepšie, ako tá prvá. Chalani sa snažili držať hráčov a začali strieľať do priestorov brány, čo sa prenieslo aj do tretej časti, kde sa hráčom FPS podarilo vyrovnať stav zápasu na 4:4. Rozhodujúcim okamihom bolo držanie si hráčov pred banskobystrickou bránou, keď v posledných dvoch minútach spred bránkoviska dostali mladíci spod Urpína dva góly a nakoniec podľahli Zvolenu v rovnakom pomere ako prvý zápas.

FPS Banská Bystrica vs. DTF team Detva Joxers  2:6 (0:3, 1:1, 1:2)

Druhým súperom Banskej Bystrice boli hráči Detvy. Cez prestávku medzi zápasmi si banskobystrickí chalani sadli, rozobrali hru z prvého stretnutia a snažili sa vyvarovať zbytočným chybám aj v tom druhom. Aj napriek tomu od začiatku druhého duelu Banskobystričania vôbec nebehali, nedržali si hráčov a zbytočne vyhadzovali lopty. Detva nakoniec zvíťazila 6:2. Tieto prehry ukázali, v čom majú mladí hráči spod Urpína rezervy a na čom treba popracovať.