Sezóna 2016/17 skončila aj pre florbalistov FPS Banská Bystrica v kategórii mladších žiakov. Tú ukončili dvomi turnajmi v Žiline a v Banskej Bystrici.

7. kolo mix mladší žiaci

V rámci 7. kola cestovali mladší žiaci do Žiliny, kde odohrali tri zápasy. Prvým súperom boli Turany. Od začiatku hrali chalani koncentrovane a plnili to, čo si pred zápasom povedali. Šťastie sa k nim nepriklonilo a prvý zápas prehrali v pomere 4:6. V druhom zápase na Banskobystričanov čakal najsilnejší súper a tým bola Žilina. Od prvých minút súper zatlačil, no Bystričania tvrdo bránili. Žilina nedala však súperovi veľa šancí, ktorý tak musel hrať na rýchle protiútoky a nakoniec podľahol 1:7. Posledným súperom bola Rabča, ktorá taktiež prehrala dva predchádzajúce zápasy a tak sa chceli pobiť o prvé víťazstvo s bystrickými chlapcami. Začiatok zápasu sa hráčom spod Urpína veľmi nevydaril, keď už v prvých sekundách zápasu inkasovali lacný gól po vhadzovaní. Aj keď boli hladní za víťazstvom, prvé dve tretiny si nevedeli poriadne nahrať a založiť útok. Po dvoch tretinách tak prehrávali 3:5. Už bolo na každom vidno únavu z predchádzajúcich duelov. Nakoniec si v šatni povedali, čo potrebujú zlepšiť a od začiatku tretiny hrali ako vymenení. Dve minúty do konca prehrávali už len o jeden gól. Ku koncu Banskobystričania využili dve šance a vsietili sme dva góly, po ktorých bol viedli 7:6. Tento stav už ubránili a zvíťazili.

8.kolo mix mladší žiaci

Posledné kolo organizovali Banskobystričania na svojej domácej pôde. Sily si zmerali s tímami zo Žiliny, Dolného Kubína a Nižnej. Prvý zápas odohrali proti súperovi zo Žiliny. Počas tohto stretnutia hrali vyrovnanú partiu so Žilinou a zápas sa skončil remízou. Ďalšie zápasy odohrali proti Dolnému Kubínu a Nižnej. Dolný Kubín od začiatku na ihrisku dominoval a nedal Banskej Bystrici vôbec šancu ani poriadne vystreliť na brankára. Tento zápas prehrali vysokým rozdielom. Posledným súťažným zápasom v sezóne bol súboj proti Nižnej. Celý duel mali hráči spod Urpína vo svojej réžii, no posledné dve minúty im ušli a premrhali svoj dvojgólový náskok a tak sa z toho zrodila remíza 3:3.