Barani si v utorňajšom zápase so slovenskou dvadsiatkou vybrali aj slabšiu chvíľu, keď v tretej tretine inkasovali dva góly v len pár sekundovom rozmedzí. Dokázali sa však z toho otriasť a celkovo presvedčivo zvíťaziť, zvlášť keď dvadsiatke v prvej tretine nadelili rovnako rýchlu príučku. Zaujímavosťou je, že v drese Banskobystričanov sa rovnako presadzovali len mladí hráči.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Orange SR 20  4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly: 9. Zigo, 9. Šimun, 26. Lamper, 60. Petro – 50. D. Hudec, 50. Fujerík. Zápas sledovalo 1 082 divákov.

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko – Predajniansky, Grman, Kubka, Bambúch, Ketner, Novajovský, Ďurkech, Styk – M. Hudec, Češík, Šimun – Lamper, Heizer, Nemček – Jankovič, Petro, Hegyi – Melkunjan, Zigo, Jaroš.

HK Orange SR 20: Nagy – Korim, Rusina, Nechala, Tóth, Mikeska, Buri, Pospíšil- Mráz, Fekiač, Lipovský – Matis, Bíreš, D. Hudec – Hindoš, Kolena, Boltun – Uhrík, Fujerík, Podsedlý.

Vo vloženom zápase 11. kola Tipsport extraligy sa pred 1028 divákmi najväčšie vzrušenie odohralo v prvej a poslednej tretine. Takmer tréningovému duelu dal prvé gólové korenie v deviatej minúte Tomáš Zigo, ktorý vlani chvíľu obliekal práve dres slovenskej dvadsiatky. Už o chvíľu na to zvyšoval ďalší z mladých hráčov HC ’05, len sedemnásťročný Eduard Šimun. Aj keď v druhej tretine sa opäť zásluhou Patrika Lampera, mimochodom ďalšieho z banskobystrických mladíkov, podarilo skórovať domácim, hostia to nevzdávali. Súčasní zverenci Ernesta Bokroša poriadne prebudili baranov v polovici poslednej tretiny. V päťdesiatej minúte využil presilovku dvadsiatky Denis Hudec. Országhov tím sa ešte ani len nestihol nadýchnuť a už mal Slipčenko opäť puk za sebou, po góle Dominika Fujeríka. Tréner Banskobystričanov tak oprávnene zvolal oddychový čas. Pomohlo to nielen ďalšiemu upokojeniu hry, ale napokon aj poslednej gólovej bodke. Do prázdnej brány zakončil Juraj Petro. Tento dvadsaťjeden ročný útočník bol pritom najstarším strelcom baranov v zápase.

Najbližší domáci zápas čaká banskobystrických hokejistov v piatok o 17.00 h, kedy privítajú hráčov Martina.