Domáca Dukla si po utorňajšom postupe do semifinále Slovnaft Cupu robila chúťky aj na víkendový duel proti Tatranu Prešov. Predposledný tím tabuľky sa v sezóne zatiaľ trápi, takže papierové predpoklady dávali väčšie šance Banskobystričanom. Zápas sledoval z lavičky, podobne ako v predošlom pohárovom zápase, už aj uzdravený brankár Peter Boroš.

FK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)

Góly: 13. Jakubko, 90.+ Rejdovian; ŽK: 70. Pančík, 80. Kupčík – 4. Piter-Bučko, 49. P. Petráš, 61. Diviš; ČK: 75. P. Petráš (po druhej žltej karte); Stretnutie sledovalo 860 divákov.

FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Hučko, Gyombér, Uškovič (63. Bažík), Považanec (78. Faško), Pančík, Jakubko, Rejdovian, Kupčík, Ľupták (92. Brašeň), Hlinka.

1. FC Tatran Prešov: Diviš – Piter-Bučko, Krajník, Macko (83. De Oliveria Torres), Adam (46. Katona), Kolbas, Bernardo, Pribula (46. Guba), Krob, Papaj, Petráš.

Borošov kolega v bráne Belic sa zapotil už v 2. minúte stretnutia. V dobrej pozícii sa ocitol Bernardo, lopta sa mu ale zaplietla medzi nohy a bola z toho iba nevýrazná strela. Hru potom kúskovali fauly a ofsajdy. V 11. minúte sa rozhodol vystreliť spoza šestnástky Pančík, jeho pokus však letel mimo. Onedlho si kapitán domácich z rovnakého miesta už radšej vybral Martina Jakubka, ktorý ideálne trafil hlavou a v 13. minúte rozvlnil prešovskú sieť. Inkasovaný gól Tatran prebudil. Vyrovnať mohli takmer okamžite, Belic Mackovu ďalekonosnú strelu iba vyrazil a Bernardo dorážal hlavičkou nad brvno. Ďalšia nebezpečná situácia pre Duklu prišla v 24. minúte po štandardnej situácii, ktorú zahrával Krob, Petráš hlavou zamieril opäť len nad bránu. Hostia zvýšili napádanie, Dukla mala problém s rozohrávkou na vlastnej polovici. Peknou a tvrdou strelou sa prezentoval aj Kolbas, Belic ale nemusel zasahovať. Do šance sa dostala aj Banská Bystrica, no Rejdovian pred Divišom nepochopiteľne dlho váhal a nakoniec ani neohrozil jeho bránu. Najväčšiu príležitosť si Prešov vypracoval v 37. minúte. Vybehnutý domáci brankár loptu vyrazil len na Adama, pred prešovským stredopoliarom bola odkrytá prázdna brána, do strely však obetavo vbehol Gyombér a skóre ostalo nezmenené.

Do druhého polčasu za hostí nastúpili čerství Katona a Guba a na hre Tatrana sa to pozitívne odrazilo. Prvý menovaný mohol streliť gól takmer okamžite po príchode na ihrisko, nacvičený signál ale nevyužil a loptu poslal iba do bočnej siete. V 58. sa rútil sám na Diviša Považanec, brankár Prešova vyrazil nohou. Onedlho napodobnil Považnca Uškovič, hosťujúci gólman sa ale opäť predviedol a po druhýkrát zmaril obrovskú šancu Banskobystričanov. Hostia stále viac otvárali obranu a sústredili sa na útok. V 65. minúte Papaj strelou po zemi neohrozil domácu bránu. Na druhej strane pekne potiahol Rejdovian, z prava poslal na Jakubka, bystrický kanonier poslal loptu mimo. Dukla sa znovu dostala do brejku v 70. minúte, Považanec s Pančíkom vybojovali iba rohový kop. Prešov dohrával zápas v oslabení, keď po druhej žltej karte sa z ihriska porúčal Petráš. Obraz hry sa ale nezmenil, Tatran stále túžil po góle, no vyloženú príležitosť si už do konca zápasu nevypracoval. V nadstavenom čase Banskobystričania ešte zvýšili skóre, keď prudkú prihrávku z pravej strany od striedajúceho Faška využil Rejdovian a stanovil tak konečný výsledok na 2:0.