V závere augusta sa na dvorcoch Slávia STU Bratislava uskutočnili Majstrovstvách Slovenska družstiev v kategórii dorastencov. Majstrovstiev sa zúčastnilo osem družstiev – dve najlepšie družstvá z každého regiónu plus z Bratislavy.

Bronzoví medailisti z MSR dorastencov 2012. Zľava T. Pavlovský, I. Štarke, O. Nagy, A. Kulich, J. Novák, kapitán M. Novák a J. Kulich.

Bystrickí hráči sa v prvom kole stretli s hráčmi Akadémie Prešov, nad ktorými zvíťazili jednoznačne 7/0. V semifinále nastúpili proti favorizovanému Slovanu Bratislava. Zápas bol veľmi vyrovnaný. Po dvojhrách bystričania prehrávali 2/3, keď Jakub Novák prehral tesne 4/6 v treťom sete. Nasledovali štvorhry. Prvú vyhrala dvojica Štarke, Kulich hladko v dvoch setoch. Rozhodovalo sa v poslednej štvorhre. Dvojica Nagy, Pavlovský mala mierne navrch, ale v rozhodujúcom supertajbrejku dostal Nagy kŕče do nôh, ktoré rozhodli o ich tesnej prehre 3/4. V poslednom zápase o celkové tretie miesto bystričania nastúpili proti Empire Trnava. Po dvojhrách vyhrávali 3/2. Dôležitý bod získal J. Novák, ktorý vyhral v tesnom trojsetovom zápase. Bystričania vyhrali aj obidve štvorhry. Celkovo vyhrali 5/2 a mohli sa tešiť z pekného tretieho miesta na Slovensku.

Poradie družstiev na MSR dorastencov

1. Slávia Agrofert STU Bratislava
2. Slovan Bratislava
3. TC Dixon Tenisia B. Bystrica
4. Empire Trnava
5. TK Žilina
6. Tenisová akadémia Prešov
7. TK Kúpele Piešťany
8. TK DRANaM Košice