Dorast 6. kolo

V rámci 6. kola regionálnej florbalovej ligy sa naši dorastenci predstavili v Detve. Nakoľko sa Juventa Žilina nedostavila, odohrali iba zápas proti domácim.

Od začiatku sa hral výborný zápas s množstvom šancí na obidvoch stranách. Prvý gól zápasu strelili v polovici prvej tretiny domáci a mohli pridať aj ďalšie, ale to by v bráne FPS nesmel kľačať Lukáš Magna, ktorý istým výkonom podržal spoluhráčov. Z mnohých šancí FPS gól nepadol aj keď dvakrát zacengala aj konštrukcia brány. Na konci prvého dejstva sa domáci hlavami vybrali do šatne o čosi skôr a to využil na vyrovnanie po peknej akcii Peťa Lopatku Teo Pazera.

Druhá tretina priniesla opäť výborný florbal a svoje šance o čosi lepšie využili domáci, keď najskôr v polovici tretiny išli do vedenia 2:1 a v posledných štyroch minútach druhej tretiny navýšili vedenie ďalšími dvomi gólmi na 4:1.

Posledná tretina sa prejavovala nervozitou na hokejkách FPS, ktorý často strácali loptičku aj bez prítomnosti súpera. Po time-oute FPS sa bolo opäť na čo pozerať a šancí FPS pribúdalo. Avšak gólom by sa skončili iba ak by sa presunula bránka Detvy do tretej rady na tribúne. Päť minút pred koncom sa po krásnej akcii presadil Rišo Škuta. Následne však už druhý gól nepridali ani zo záverečnej hry bez brankára. Naopak Detva uzavrela gólom do prázdnej brány výsledok zápasu na 5:2. Po výbornom zápase však pokračuje výsledkové trápenie našich dorastencov, ktoré tak musia odčiniť v nasledujúcom domácom kole a zabojovať tak o prvú päťku.

FPS Monacor Banská Bystrica vs. DTF team Detva Joxers 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Mladší žiaci okúsili cez víkend výhru aj prehru

V nedeľu 10. februára odohrali v Turanoch mladší žiaci FPS Banská Bystrica florbalové zápasy proti družstvu z Nižnej a Turian.

V prvom zápase proti Nižnej začali hráči FPS veľmi nervózne, rýchlo sa zbavovali loptičky, netvorili hru a neplnili si obranné povinnosti. Aj napriek zlému začiatku našich to súper nevyužil a strelil len jeden gól z množstva šancí. Nám sa tiež podarilo streliť jeden gól z minima šancí v prvej tretine a tak stav bol 1:1 po prvej tretine.

Cez prestávku sme si usporiadali myšlienky, sústredili sa na svoje činnosti a začali hrať florbal. Postupne sa naša hra zlepšovala, stúpal počet šancí a druhú tretinu sme zvládli bez inkasovaného gólu zo strany súpera a naopak jeden sme pridali my. V poslednej tretine sa naši chlapci uvoľnili a pekne to rozbalili. Začali si viac prihrávať, plniť obranné činnosti a už to išlo samo. Súpera sme dostali pod tlak, začal robiť chyby a z množstva šancí sme dokázali streliť päť gólov. Zápas sa skončil víťazstvom 7:3 pre FPS Banská Bystrica.

V druhom zápase nás čakal domáci celok Turany. Naposledy sme s nimi prehrali veľkým rozdielom. Očakávali sme teda väčší tlak zo strany tohto súpera tomu si naši chlapci rozptýlení ešte asi z posledného zápasu zabudli opäť plniť svoje povinnosti a vstúpili aj do tohto zápasu nedisciplinovane. Skúsenejší súper na domácej palubovke trestal všetky naše chyby a strelil v prvej tretine šesť gólov.

Do druhej tretiny sme teda išli so šesť gólovým mankom a vyzeralo to, že opäť odídeme s riadnym výpraskom. Nestalo sa tak. V druhej tretine sa naši opäť spamätali a disciplinovanou hrou prevzali zápas do svojich rúk. Od druhej tretiny sme súpera nepustli k ničom vážnejšiemu a vyvíjali sme neustály tlak na súpera rýchlymi protiútokmi. Každé striedanie sme mali gólovú šancu no málo z nich sa nám podarilo premeniť.

Po nevydarenej prvej tretine aj napriek výbornému výkonu v druhej a tretej tretine sa nám nepodarilo dohnať manko z prevej tretiny a otočiť skóre zápasu v náš prospech. Zápas sme prehrali 8:5. Chlapci získali ďalšie cenné skúseností z hry a už vedia, že zápas sa môže rozhodnúť už v prvej tretine.  V oboch stretnutiach podali výborné výkony na čom sa dá stavať do  budúcna.

Zostava FPS Banská Bystrica: Šofranec, Chmelík, Lunter Alexander, Lunter Samuel, Dianiška, Pohl, Duraj, Ríša, Bukovčan, tréner Tomáš Trudič.