Mládežnícke tímy Mestského futbalového klubu Dukla Banská Bystrica patria vo väčšine súťaží medzi lídrov a potvrdili to aj v minulotýždňových zápasoch. Prehľad ich výsledkov prinášame v našom sumári.

II. Liga starší dorast U19 – 8. kolo dohrávka a 10. kolo

Dorastenci sa v dohrávke 8. kola predstavili v utorok 4. októbra na ihrisku FK Čadca. Hráči MFK si mohli v prípade výhry ako líder tabuľky upevniť svoje postavenie, ale na ihrisku ôsmeho mužstva ich nečakal vôbec ľahký zápas. To sa v úvodných minútach aj potvrdilo a v prvom polčase sa hral dlhú dobu zápas bez gólov. Dôležitý prvý gól sa však podarilo streliť hráčom Dukly, keď v 37. minúte otvoril skóre kapitán Oto Malík, ktorý tak vsietil už svoj sedemnásty gól v prebiehajúcej sezóne. Do šatní tak odchádzali Bystričania s jednogólovým vedením. Do druhého polčasu vstupovali dorastenci MFK s cieľom udržať prípadne navýšiť svoje vedenie. To sa podarilo v 64. minúte, keď skóroval Žilinec a následne o sedem minút na to Benedik. Nakoniec z toho teda bolo presvedčivé víťazstvo 3:0 a ďalšie tri body do tabuľky II. ligy.

FK Čadca – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3

Góly: 37. Malík, 64. Žilinec, 71. Benedik

Zostava MFK: Nôta, Vozár (80. Pálka), Medveď, Žilinec, Straka, Koreň (Kladivík), Môcik (71. Ivan), Telúch (71. Žatko), Benedik, Malík (C), Hrudkay (68. Genský)

Po utorkovej dohrávke v Čadci sa predstavil dorast MFK Dukla ako vedúce mužstvo II. ligy v nedeľu na ihrisku Lučenca, kde ich čakal náročný zápas proti piatemu tímu tabuľky. Futbalisti MFK v doterajšom priebehu nestratili v lige ani bod a s cieľom zisku ďalších troch vstupovali aj do tohto stretnutia. Od úvodu sa hral vyrovnaný futbal a zdalo sa, že práve domáci hráči môžu byť tí, ktorí ako prví zoberú Bystričanom prvé body. V 27. minúte sa, ale dopustili vo vlastnej šestnástke faulu a hráči Dukly mali výhodu pokutového kopu. Ten s prehľadom premenil kapitán Malík a poslal Banskú Bystricu do vedenia. Do polčasu sa už viac neudialo, a tak do druhého polčasu vstupovala Dukla s jednogólovým vedením. Cieľ udržať vedenie a neinkasovať vychádzal MFK na jednotku až do 72. minúty kedy Žilinec v priebehu 2. minút dostal dve žlté karty a oslabil tak svoje mužstvo. Našťastie výsledok duelu sa do 90. minúty už nezmenil, a tak gól Malíka rozhodol o tom, že dorast MFK Dukla zostáva v tabuľke stále bez zaváhania.

MŠK NOVOHRAD Lučenec – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1

Góly: 27. Malík (z 11 m)

Zostava MFK: Nôta, Vozár, Medveď, Žilinec (72. ČK), Koreň, Genský (52. Môcik), Malík (C), Benedik, Telúch (89. Ivan), Straka, Hrudkay (90. Žatko)

II. Liga mladší dorast U17 – 8. kolo dohrávka a 10. kolo

Po víťazstve staršieho dorastu nastúpili na ihrisko Čadce aj futbalisti mladšieho dorastu MFK Dukla, ktorí by sa v prípade výhry posunuli na priebežné prvé miesto tabuľky. Zápas mal podobný priebeh ako v prípade predchádzajúceho duelu a úvodných 30 minút diváci v Čadci gól nevideli. Následne, ale v 32. minúte svoju šancu využil Adrián Strapek a stanovil tak polčasové skóre v prospech Dukly v pomere 1:0. V druhom polčase čakanie na góly nebolo také dlhé a už po 10. minútach zabezpečil dvojgólové vedenie dorastencom MFK Michal Piaček, ktorý skóroval v 65. minúte. Hneď následne ten istý hráč zvýšil na rozdiel troch gólov v 67. minúte. Zápas mal teda jasný priebeh až do 71. minúty, keď sa Bystričania dopustili faulu vo vlastnom pokutovom území a futbalisti Čadce mali k dispozícií možnosť kopať penaltu. Tú aj premenili a stali sa tak vôbec prvým tímom, ktorý dokázal mladšiemu dorastu MFK Dukla streliť po 9. kolách gól. Nič to, ale nemenilo na tom, že aj hráči mladšieho dorastu si z Čadce odnášajú plný počet bodov a posunuli sa tak na prvé miesto tabuľky.

FK Čadca – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3

Góly: 32. Strapek, 65. 67. Piaček

Zostava MFK: Šidlovský, Piaček, Baláž (C), Strapek (52. Klementis), Pollák, Šamo, Kostúr (70. Čilík), Herc, Koreň (41. Laurinc), Galko (71. Chlpáň), Binder (41. Gonda)

Cez týždeň sa na čelo tabuľky prepracovali po výhre v Čadci aj hráči mladšieho dorastu. A na futbalistov Dukly malo toto poznanie veľmi pozitívne účinky. Lučencu nedali žiadnu šancu a o výsledku rozhodli už v prvej pol hodine duelu, keď už v 26. minúte viedli rozdielom triedy 3:0. Už v 5. minúte sa presadil Filip Galko, o ďalších päť minút Michal Piaček a v 26. minúte uzavrel skóre prvého polčasu Samuel Šamo. Jediným negatívom teda v prvom polčase na strane MFK Dukla sú až štyri obdržané žlté karty, ktoré postupne dostali Piaček, Galko, Gonda a Kostúr. Druhý polčas teda začali Banskobystričania s pohodlným vedením a Lučencu nedovolili do konca stretnutia ani čestný úspech. Naopak skóre duelu ešte vylepšil striedajúci Klementis, ktorý len po jednej minúte na ihrisku uzatvoril konečný výsledok na 4:0.

MŠK NOVOHRAD Lučenec – MFK Dukla Banská Bystrica 0:4

Góly: 8. Galko, 10. Piaček, 26. Šamo, 55. Klementis

Zostava MFK: Šidlovský, Piaček (54. Klementis), Baláž (C), Strapek (54. Binder), Kostúr (49. Chlpáň), Herc, Koreň, Šamo (59. Babica), Gonda, Laurinc, Galko (59. Čilík)

Najbližšie stretnutie odohrá dorast MFK v sobotu 14. októbra na Štiavničkách proti MFK Bytča. Zápasy majú začiatok o 10.00, resp 12.30 hodine.

I. Liga starší žiaci U15 stred – 7. kolo

V sobotu 7. septembra sa domáci žiaci MFK Dukla v rámci 7. kola postavili proti mestskému rivalovi JUPIE. V tabuľke oboch súperov delili len dva body a čakalo sa teda vyrovnané stretnutie. Tento predpoklad sa začal napĺňať už od úvodného hvizdu a žiadna z vypracovaných šancí jedného či druhého tímu si v prvom polčase nenašla cestu za chrbát súperovho brankára. V druhom polčase sa obe mužstvá snažili prikloniť misky váh na svoju stranu, obraz hry však bol podobný ako v tom prvom. Obrana na oboch stranách prevažovala nad útokom a zápas žiakov sa nakoniec po 70. minútach skončil bezgólovou remízou.

MFK Dukla Banská Bystrica – JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka 0:0

Zostava MFK: Danko (C),P. Reptiš, R. Reptiš, Jackuliak, Maďar, Sihelský, Poliak, Patrnčiak, Milrád (69. Martin), Berky, Úradník

I. Liga starší žiaci U14 stred – 7. kolo

Starší žiaci MFK Dukla nastupovali do zápasu z prvého miesta ako mierny favorit, čo však v derby zápasoch nemusí hrať žiadnu úlohu. To sa potvrdilo aj v tomto prípade a na ihrisku v Radvani sa hral od úvodných minút vyrovnaný futbal. A tak ako v predchádzajúcom stretnutí žiakov do 15 rokov, ani v tomto záapse diváci prvých 35. minút gól nevideli. Bez gólov sa hralo aj veľkú časť druhého polčasu, a tak sa tréner domácich Strelec rozhodol v 57. minúte na ihrisko poslať Martina Loučka. Ten dokázal už po troch minútach na ihrisku otvoriť skóre duelu a poslal tak Duklu do vedenia. Hosťujúci hráči sa do konca stretnutia snažili o vyrovnanie, ale streliť gól najlepšej obrane v lige im nebolo do konca duelu súdené. Naopak v poslednej minúte stretnutia spečatil víťazstvo MFK Marek Puškár a rozhodol o troch bodoch pre Duklu.

MFK Dukla Banská Bystrica – JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka 2:0

Góly: 60. Loučka, 70. Puškár

Zostava MFK: Sokol, Sládeček, Mokrý (57. Loučka), Krajčovič, Lukáč, Túry, Puškár, Dedok (50. Blahút), Rusko, Svetlík (C), Ciprus

I. Liga mladší žiaci U13 stred – 7. kolo

Aj mladších žiakov MFK Dukla čakali na ihrisku v Podlaviciach v sobotu 7. októbra mestskí rivali z futbalového klubu JUPIE. Po minulotýždňovej výhre žiakov Dukly proti Žiline sa dostali do čela tabuľky a toto postavenie chceli potvrdiť aj proti JUPIE. O tom, že ich, ale nečaká vôbec ľahký zápas sa presvedčili hneď v úvode keď už v 5. minúte otvoril skóre domáci hráč Lukáš Biely. Netrvalo dlho a JUPIE viedlo v 13. minúte už dvojgólovým rozdielom, keď sa dokázal presadiť Marek Sásik. Až po tomto zásahu vyvinuli hráči MFK väčšiu aktivitu a odmenou im bol kontaktný gól na 1:2. Autorom presného zásahu bol Simon Bálint. To však čo sa gólov týka bolo zo strany hráčov MFK Dukla všetko. Gólovo sa dokázali presadiť už len domáci hráči, keď ešte v prvom polčase zvyšoval na 3:1 pre JUPIE v 30. minúte Michal Hreha. V druhom polčase uzavrel konečný výsledok v 34. minúte na 4:1 Martin Šalko a o víťazovi tak bolo rozhodnuté.

JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka – MFK Dukla Banská Bystrica 4:1

Góly: 5. Biely, 13. Sásik, 30. Hreha, 34. Šalko – 15. Bálint

Zostava MFK: Malec, Garaj (C), Šinský, Novodomec, Vida, Števonka, Malych, Bálint, Kaliský, Bátovský, Longauer, Urva, Kmeť, Švantner, Hudec, Mesiarik, Senček

I. Liga mladší žiaci U12 stred – 7. kolo

Mladší žiaci MFK vstupovali do zápasu proti JUPIE s cieľom odčiniť minulotýždňovú prehru so Žilinou. Úvod stretnutia im však vôbec nevyšiel keď už v prvej minúte inkasovali z kopačky Ďuricu. V 10. minúte sa o vyrovnanie postaral Samuel Kormaňák, ale o ďalších desať minút hráči Dukly opäť prehrávali o gól. Tento rozdiel sa podarilo ešte zmazať Greškovi, ale do polčasu znova viedlo JUPIE. Strelcom gólu na 3:2 bol opäť Ďurica. Zápas ako na hojdačke pokračoval aj na začiatku druhého polčasu. O vyrovnanie sa postaral dve minúty po polčase Poljovka, ale následne odskočili žiaci JUPIE tromi gólmi a rozhodli tak o zápase. Góly síce naďalej padali na oboch stranách, viac ich, ale dokázali streliť hráči JUPIE a mohli sa tak tešiť z víťazstva v derby zápase v pomere 10:5.

JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka – MFK Dukla Banská Bystrica 10:5

Góly: 1. 29. 36. Ďurica, 20. Slezák, 37. 57. Majer, 39. 50. 57. Biely, 45. Vrbický – 10. Kormaňák, 23. 46. Greško, 32. Poljovka, 40. Solárik

Zostava MFK: Lakomčík, Žabka, Spišiak, Adame, Almáši, Bednár, Blihár, Brštiak, Greško, Kaščák, Kaliský, Kvasna, Kucharka, Adam Kormaňák, Samuel Kormaňák , Kinčok, Poljovka, Solárik, Marko

10 MFK Lokomotíva Zvolen 7 0 0 7 27:123 0

Žiacke tímy MFK Dukla odohrajú najbližší víkend svoje zápasy proti MFK Ružomberok. Starší žiaci cestujú do Ružomberka, kde odohrajú stretnutia v nedeľu 15. októbra o 10.00 a 12.00 hodine. Mladší žiaci budú hrať doma v sobotu 14. októbra zo začiatkom o 10.00, resp. 11:30 h.