Počas uplynulého víkendu absolvovali hráči mládežníckych tímov MFK Dukla Banská Bystrica náročné zápasy. Ich výsledkový prehľad vám prinášame v našom sumári.

II. Liga starší dorast U19 – 12. kolo

V Liptovskom Mikuláši čakal dorastencov Dukly náročný súper, ktorý sa pohyboval na vrchných priečkach tabuľky a chcel obrať hostí z Banskej Bystrice o prvé body. Dukla však chcela na Liptove pokračovať vo svojej spanilej jazde a odviezť si ďalšie 3 body. Prvý polčas bol z oboch strán vyrovnaný a dlho to vyzeralo tak, že prvý polčas už diváci gól neuvidia. V 39. minúte však vyšla gólová akcia domácim a Klačko poslal domácich do vedenia. Do druhého polčasu teda dorastenci Dukly vstupovali s hrozbou prvej prehry v sezóne. Tú však odvrátil v 59. minúte Žilinec, ktorý vyrovnal na 1:1 a dal hosťom šancu na ďalšie víťazstvo. A to spečatil gólom na 2:1 Malík, ktorý v 63. minúte otočil skóre v prospech Dukly a zaručil tak MFK plný počet bodov. Domáca snaha o vyrovnanie už úspech nepriniesla, a tak Dukla ostáva na prvom mieste tabuľky stále neporazená.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2
Góly: 59. Žilinec, 63. Malík

Zostava MFK: Nôta, Vozár (46. Žatko), Medveď, Straka, Koreň, Žilinec, Telúch, Benedik, Malík (C), Môcik (90. Ivan), Hrudkay (81. Strapek)

II. Liga mladší dorast U17 – 12. kolo

Aj mladší dorastenci sa prišli na Liptov pobiť o prvé miesto v tabuľke, o ktoré sa delili s domácimi len o skóre. Zápas teda sľuboval napínavý zápas a tieto predpoklady sa aj naplnili. Dukla išla v 28. minúte zásluhou Kostúra do vedenia. O šesť minút neskôr bolo, ale vyrovnané keď sa za domácich dokázal presadiť Hutník a prvý polčas sa tak skončil remízou 1:1. A tento výsledok pretrvával aj väčšinu druhého polčasu. A keď bol v 60. minúte vylúčený hráč MFK Adam Kostúr, s Bystričanmi to nevyzeralo veľmi dobre. Napriek tomu už o 5 minút neskôr dokázal rozvlniť hosťujúcu sieť Marek Klementis. To bol zároveň víťazný gól Dukly, keďže hráči Liptovského Mikuláša už nedokázali využiť početnú výhodu o jedného hráča. Toto víťazstvo teda znamenalo to, že Bystričania sa dostali pred svojho súpera práve o 3 body, ktoré získali v tomto zápase.

Góly: 28. Kostúr, 65. Klementis

Zostava MFK: Šidlovský, Plško (41. Gonda), Baláž (C), Herc, Laurinc, Galko (80. Truban), Pollák, Klementis (70. Babica), Kostúr, Šamo (78. Čilík), Koreň

15 TJ Jednota Bánová 11 0 0 11 8:46 0

Dorastenecké tímy odohrajú svoje zápasy už v piatok 27. októbra v derby zápase proti JUPIE Futbalovej škole Mareka Hamšíka. Bude sa hrať na Štiavničkách zo začiatkom o 12.00, resp. 14.30 hodine.

I. Liga starší žiaci U15 stred – 9. kolo

Oba žiacke tímy sa pohybujú vo vrchnej polovici tabuľky, a tak zápas sľuboval zaujímavý futbal. Dukla bola na tom o niečo lepšie a právom bola považovaná v derby zápase so Železiarmi za mierneho favorita. Od úvodu však mali hráči MFK problém so zakončením a na konci prvého polčasu dokonca inkasovali. V 34. minúte skóroval hosťujúci Švantner a poslal tak Podbrezovú do vedenia 1:0. Ani v druhom polčase sa žiaci Dukly nevedeli presadiť a rozhodujúci moment prišiel v 47. minúte. Presadili sa opäť hostia, konkrétne Oravec a spečatil tak víťazstvo, ktoré putovalo do Podbrezovej. Žiaci MFK klesli po tomto zápase na 4. priečku, hostia z Podbrezovej sa nachádzajú s dvojbodovou stratou hneď za nimi na 5. priečke.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 0:2

Zostava MFK: Danko (C),P. Reptiš, R. Reptiš, Jackuliak, Maďar, Poliak, Patrnčiak, Milrád, Belička (61. Brada), Martin (36. Horváth), Jahoda

I. Liga starší žiaci U14 stred – 9. kolo

Starší žiaci do 14 rokov nastupovali do zápasu stále ako neporazený tím a s cieľom odčiniť prehru svojich starších spoluhráčov proti Podbrezovej. Tento cieľ začali napĺňať v 17. minúte, keď skóre otvoril domáci Dedok. To bolo síce v prvom polčase zo strany Dukly všetko, v tom druhom však prišli z ich strany gólové hody. Tri minúty po začiatku druhého polčasu faulovali hostia v ich pokutovom území a nariadenú penaltu s prehľadom premenil Rusko. Následne o šesť minút zvyšoval skóre na 3:0 Svetlík a o víťazovi bolo rozhodnuté. Aj napriek tomu domáci neprestávali s aktívnou hrou. Odmenou bol štvrtý gól v sieti Železiarov, o ktorý sa postaral kapitán MFK Úradník. Bystričania teda ostávajú na druhom mieste tabuľky za vedúcou Žilinou a stále len s jediným inkasovaným gólom.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 4:0
Góly: 17. Dedok, 38. Rusko (11 m), 44. Svetlík, 58. Úradník

Zostava MFK: Sokol, Krajčovič (36. Sládeček), Lukáč (62. Geist), Túry, Puškár (36. Blahút), Dedok, Rusko, Svetlík, Úradník (C) (58. Mokrý), Štefko, Ciprus

I. Liga mladší žiaci U13 stred – 9. kolo

V Brezne sa proti Železiarom postavili aj mladší žiaci Dukly a hlavne od žiakov do 13 rokov sa čakalo, že si odvezú nejaký ten bodík. Lídrovi tabuľky z Banskej Bystrice však v tomto zápase štastena nepriala. Celý zápas im nevychádzalo zakončenie a trest prišiel v samom závere zápasu. Keď už to vyzeralo, že sa zápas dohrá bez gólov, tak prišiel faul žiakov Dukly vo vlastnej šestnástke a rozhodca nariadil 3 minúty pred záverečným hvizdom pokutový kop. Ten premenil domáci Nguyen a zabezpečil domácim 3 body.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0

Zostava MFK: Malec, Garaj (C), Šinský, Novodomec, Vida, Števonka, Malych, Bálint, Kaliský, Bátovský, Longauer, Urva, Kmeť, Švantner, Mesiarik, Senček, Haring

I. Liga mladší žiaci U12 stred – 9. kolo

Žiakom MFK sa posledných 5 zápasov nepodarilo bodovať. Cieľ bol teda proti Podbrezovej jasný, bohužiaľ naplniť sa ho nepodarilo. Od úvodných minút boli aktívnejší domáci a po ôsmich minútach bolo už 3:0 pre domácich. Následne prišlo zo strany žiakov Dukly zníženie v 24. minúte, keď sa presadil Solárik, to bolo, ale zo strany Bystričanov na dlhšiu dobu všetko a polčas sa skončil 4:1 pre Železiarov. V druhom polčase sa postupne 3 krát presadil výborne hrajúci kapitán domácich Faško, ktorý v zápase celkovo strelil až 4 góly. Žiaci MFK už teda len upravovali skóre v 55. a 60. minúte, keď sa presadili Kvasna s Cimermanom. Zápas sa skončil výsledkom 10:3 pre domácich a hostia z Banskej Bystrice si pripísali v poradí už šiestu prehru za sebou.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 10:3
Góly: 24. Solárik, 55. Kvasna, 60. Cimerman

Zostava MFK: Lakomčík, Žabka, Spišiak, Adame, Almáši, Bednár, Blihár, Brštiak, Greško, Kaščák, Kaliský, Kvasna, Kucharka, A. Kormaňák, S. Kormaňák, Kinčok, Poljovka, Solárik, Marko, Francisty, Cimerman

10 MFK Lokomotíva Zvolen 9 0 0 9 35:155 0

Všetky žiacke tímy odohrajú svoje najbližšie zápasy proti žiakom MŠK Námestovo. Starší žiaci budú hrať v Radvani v sobotu 28. októbra so začiatkom o 10.00, resp. o 12. hodine. Mladší žiaci cestujú do Námestova kde sa bude hrať tiež v sobotu 28. októbra. Zápasy majú začiatok o 10.00, resp. 11.30 h.