Dvanásty ročník klubového mini festivalu Hodoštiak sa uskutoční 21. októbra 2016 v Klube 77. Bez prestávky už dvanásť rokov sa táto udalosť organizuje skupinou ľudí okolo bánskobystrickej hardcore punkovej skupiny Pivnica. Tento ročník je pripomienkou, že skupina Pivnica funguje na hardcore punkovej scéne už 13 rokov.

Organizátori si pre fanúšikov pripravili niečo extra a rozhodli neostať v škatuľke jedného štýlu, ale koncert bude obohatený o rýchlejšie a tvrdšie gitarové riffy, ako sme doteraz boli na tejto akcii zvyknutý.

Pozvanie na Hodoštiak prijala jedna z Top skupín v Česku, LAHAR, ktorý hrá svoju zmes thrash metalu a hardcoru už od roku 2002. Na svedomí má množstvo albumov, singlov a kvantum koncertov, na ktorých doslova seká svojich fanúšikov.

Druhým hosťom koncertu bude Bratislavská thrashmetalová skupina CATASTROFY. Na slovensku momentálne nemá táto skupina konkurenciu. Spev po slovensky, hudba ostrá ako britva, prenikavý hlas a texty, ktoré poukazujú na problémy spoločnosti.

Poslednou kapelou bude PIVNICA, ktorá má na koncerte v pláne predstaviť svoju novú posilu za bicími. Po odchode Genca z kapely, hrala skupina v trojčlennom zložení asi jeden rok a po úvahách sa rozhodla skupina urobiť pravdepodobne posledný krok k zmene zostavy, a do kapely prišiel štvrtý člen Kišpo a posadil sa rovno za bicie. Mikrofón na starosť si zobral Kalach, ktorý sa takýmto spôsobom rozhodol dopomôcť k celkovému prejavu skupiny. Okrem toho Pivnica zahrá aj niekoľko nových skladieb z pripravovanej novej nahrávky.

pivnica

Ako už býva zvykom, tak koncerty už nie sú len o hudbe, ale na Hodštiaku sa aj zdravo a chutne naješ, pretože Kalach navarí geniálne vegánske jedlo. A aby toho nebolo málo, tak na svoje si prídu aj fanušikovia gramofónovej hudby, ktorá je reprodukovaná z vinylového nosiča. Kubo donesie svoje vinyl distro, prevažne československej produkcie HC punkovej scény, ktorým vyšli nahrávky na gramofónových doskách.

Koncert v Klube 77 na Hornej ulici v Banskej Bystrici začína približne o 20. hod a vstupné je 4 €.