military_day_2013V novom priestore, priamo v areáli banskobystrického Múzea SNP, sa uskutoční tohtoročný MILITARY DAY. Dvojdňová prezentácia armád bojujúcich v druhej svetovej vojne, ktorú organizuje tunajší Klub vojenskej histórie GOLIAN v spolupráci s Mestom Banská Bystrica a Múzeom SNP, sa aj tentoraz bude niesť v znamení motta Keď zbrane mlčia.

MILITARY DAY je ukážkou táborového života vojakov v čase oddychu medzi bojovými operáciami. Podujatia sa už tradične zúčastnia mnohí nadšenci vojenskej histórie z celého Slovenska a Čiech. V rozhovoroch s nimi sa návštevníci Military Day môžu dozvedieť o druhej svetovej vojne všeličo zaujímavé, čo doteraz nevedeli.

Areál Múzea SNP sa teda v piatok a v sobotu (28. a 29. júna) premení na vojnovú zónu s dobovými vojenskými tábormi, s ukážkami cvičení, poradovej prípravy, dobovej techniky a, samozrejme, aj s neodmysliteľnou poľnou kuchyňou.

V programe podujatia nebude chýbať ani jazda dobovej techniky mestom. Uskutoční sa v piatok 28. júna a zastávka bude pred Europa SC v čase medzi 11. a 12. hodinou.